Příslušenství

Co se změnilo z Redmi Note 8 Pro na Redmi Note 9 Pro?

Několik týdnů jsme věděli, že dnes bude oficiálně představen nový Xiaomi Redmi Note 9. Veškeré informace o tom už najdete na Pro Androidu, ale k našemu překvapení nebyl to obyčejný Redmi Note 9, ale setkali jsme se s Redmi Note 9 Pro a Note 9 Pro Max. Aniž bychom se dostali do sporu o názvy těchto dvou zařízení, chtěli jsme porovnat nejzákladnější s jeho předchůdcem, Redmi Note 8 Pro.

Než se pustíte do srovnání, ujasněte si, že se jedná o srovnání funkcí. Také, i když se díky tvému ​​jménu cítíme Redmi Note 9 Pro vypadá jako nástupce Redmi Note 8.Podrobnosti, o kterých si povíme později, pocházejí z předchozího modelu Pro. Držíme se terminologie Xiaomi, abychom porovnali Redmi Note 8 Pro s Redmi Note 9 Pro.

Zcela jiný design, kamkoli se podíváte

Líbil se nám design Redmi Note 8 Pro, nemůžeme říci jinak. Tento terminál je a 6,53palcová obrazovka s dobrou manipulací na čelním panelu a sníženým výřezem voda nahoře. Formát této obrazovky je 19,5: 9, což je něco důležitého, protože ovlivňuje rozměry ve srovnání s jejím nástupcem. V případě Redmi Note 8 Pro čelíme terminálu 161,4 x 76,4 x 8,8 milimetrů a hmotnosti 200 gramů.

Redmi Note 8 Pro

Pokud to porovnáme s Redmi Note 9 Pro, vidíme, že přední design se změnil docela pozoruhodně. Nyní obrazovka Dosahuje 6,67 palce a odkládá vrubovou kapku vody, aby se stala módou pro otvor v obrazovce.zaměřil se v tomto případě na horní oblast podobnou tomu, co jsme viděli u Samsungu. Samozřejmě, i když to nemusí být nápadnější, ve skutečnosti nám zabere více místa než zářez kapky vody jeho předchůdce, protože je umístěn hlouběji na obrazovce a ovlivní velikost oznamovací lišty. Má rozměry 165,5 x 76,7 x 8,8 milimetrů s formátem displeje 20: 9 a hmotností 208 gramů. Je o něco delší a těžší než jeho předchůdce.

K zásadním změnám došlo také vzadu. Redmi Note 8 Pro sází na trojitý kamerový modul ve svislém uspořádání se čtvrtým senzorem umístěným napravo od tohoto modulu. Pod kamerami zadní fyzická čtečka otisků prstů. Jako stavební materiál bylo zvoleno sklo.

Redmi Note 9 Pro

Fotoaparáty typu „vše v jednom“ v této Redmi Note 9 Pro čtvercový modul, na střed a níže vidíme sítotisk s LED bleskem a rozlišením hlavního fotoaparátu. Tento modul kamery dobře vyčnívá z pouzdra telefonu. Kromě toho nemáme nic jiného, ​​protože čtečka otisků prstů zkřížená zezadu doprava zanechává čistší estetiku

Fotoaparáty jsou jedním z důvodů, proč nástupce není viditelný

Redmi Note 8 Pro vyniká jako první telefon značky s 64megapixelovým fotoaparátem. Mělo to širokoúhlý objektiv, makro kameru a hloubkovou kameru. Když nový Redmi Note 9 Pro netestujeme, můžeme porovnávat pouze počty jeho fotoaparátů.V tomto případě máme 48megapixelový hlavní fotoaparátPonechává 64 vyhrazených pouze pro model Pro Max. To je jeden z důvodů, které nás vedou k myšlence, že tento Redmi Note 9 Pro je ve skutečnosti vývojem běžné Redmi Note 8.

Pokud jde o jiné kamery, zjistili jsme rozdíl pouze s maro. v loňském modelu se pohybuje od 2 megapixelů do 5 megapixelů. Pokud jde o přední fotoaparát, nový Redmi Note 9 Pro má 16megapixelový snímač, zatímco Redmi Note 8 Pro to udělal s jedním z 20, ale v této části není rozlišení fotoaparátu tak výrazné nebo dramatické. přední fotoaparát, takže si nemyslíme, že je to také krok zpět.

Nejkontroverznější vnitřní funkce

Četli jsme od mnoha z vás a mnoha dalších uživatelů, že tato Redmi Note 9 Pro má méně energie než její předchůdce, Redmi Note 8 Pro. Důvodem je změna procesoru MediaTek Helio G90T. Qualcomm Snapdragon 720G, nedávno představený procesor pro hraní her, který nám za svoji cenu nabízí skvělý výkon stále neznáme jeho výkon dobře.

Geekbench Redmi Note 8 Pro

Geekbench Redmi Note 8 Pro

Vzhledem k tomu, že jsme dosud nebyli schopni otestovat tento nový procesor, můžeme mluvit pouze o rozdílu výkonu na základě testů výkonu, jako je Geekbench. Když se podíváme na výsledky Redmi Note 8 Pro, vidíme, že má skóre 484 a 1 586 bodů. jednojádrový Y vícejádrový, resp. Na druhou stranu, s únikem stejného testu pro Redmi Note 9 Pro, skóre dosáhlo 569 bodů. jednojádrový a 1755 bodů vícejádrový Je mírně nad předchozím modelem, takže to vypadá, že jsme prozatím měli nějakou sílu.Nemluvě o nejlepší podpoře vývoje, kterou mají procesory Qualcomm.

Geekbench Redmi Note 9 Pro

Geekbench Redmi Note 9 Pro

Kromě toho je výrazný nárůst baterie Redmi Note 9 Pro, která je ve srovnání s předchozím modelem 4 500 mAh. Měly by sloužit k tomu, aby nám poskytly jednu z nejlepších autonomií na trhu. Vidíme také vyšší vylepšení vibračního motoru, která poslouží k lepší hmatové odezvě, a nejlepší technologii úložiště, aktuálně UFS 2.1, než obvykle najdeme v aktuálním středním rozsahu.

Dalším bodem, díky kterému je tento Redmi Note 9 Pro skutečným nástupcem Redmi Note 8, je to, že máme základní verzi 4 GB RAM, zatímco u Note 8 Pro je nejzákladnější 6 GB RAM.

Nižší cena, ale málo

S cenami Před příchodem na mezinárodní trh budeme vždy mluvit o tom, koho majíza rovnost v tomto smyslu. Letos vidíme nižší cenu, i když to také záleží na verzích, které jsme si vybrali. Problém je tedy následující:

Ceny Redmi Note 9 Pro:

  • Redmi Note 9 Pro 4 + 64 GB – 154 eur
  • Redmi Note 9 Pro 6 + 128 GB – 190 eur

Ceny Redmi Note 8 Pro:

  • Redmi Note 8 Pro 6/64 GB – 176 EUR
  • Redmi Note 8 Pro 6/128 GB – 201 eur
  • Redmi Note 8 Pro 8/128 GB – 226 eur

Vidíme o něco nižší cenu, ale nesmíme zapomenout, že základní verze je v tomto novém modelu základnější než ta předchozí.

Publicaciones relacionadas

Botón volver arriba