D-Link Omna 180 HD, bezpečnostní kamera pro HomeKit

S rostoucím počtem doplňků kompatibilních s HomeKit není kategorie bezpečnostních kamer jednou z nejplodnějších v ekosystému Apple. Když tedy byla na CES ohlášena kamera D-Link Omna 180 HD, okamžitě upoutala pozornost nás všech, kteří se zajímali o domácí automatizační systém společnosti Apple. Kamera, která vám umožní sledovat živě odkudkoli, funguje také jako snímač pohybu a bez problémů se integruje s jakýmkoli doplňkem kompatibilním s HomeKit.a bez nutnosti platit za jakoukoli cloudovou službu. Zajímavý? Analyzujeme níže.

Fotoaparát a snímač pohybu v jednom zařízení

Jednou z hlavních vlastností kamery Omna 180 HD je úhel pohledu 180 °, který, jak název napovídá, umožňuje zachytit vše, co se děje v místnosti, z malého strategického rohu. Jen málo kamer na dnešním trhu má tento pozorovací úhel Díky režimu nočního vidění získáte obrázky ve vysokém rozlišení (1080p) v podmínkách dostatečného i slabého osvětlení. Samozřejmě, pokud hledáte fotoaparát s funkcí zoomu, tento model, alespoň prozatím, není váš. Pokud potřebujete baterii, je nutné ji připojit k zásuvce, aby fungovala.

Kromě toho, že jej lze použít jako monitorovací kameru a zachytit zvuk díky integrovaným mikrofonům Omna 180 HD sLze jej použít jako pohybový senzor, který můžete pomocí aplikace Home použít k zahájení jakékoli činnosti, jako je rozsvícení světla v obývacím pokoji nebo odstranění domácích žaluzií. Integrace s HomeKit je dokončena a možnosti nastavení fotoaparátu vám dokonce umožňují vybrat, které oblasti celého pozorovacího úhlu kamery jsou ty, které jsou citlivé na detekci pohybu.

Získejte přístup k živému videu odkudkoli

S D-Link Omna 180 HD nebudete muset platit za žádnou cloudovou službu, žádné předplatné ani nic podobného. Díky zabezpečení, které vám HomeKit nabízí, máte přístup odkudkoli k živým kamerám ze svého iPhonu, iPadu nebo dokonce Apple Watch. Díky živému zvuku a schopnosti nejen poslouchat, co kamera zachytila, ale také být schopen mluvit sám sebou a být slyšen druhou stranou. Je zřejmé, že kamera bude muset být připojena k vaší WiFi síti, aby k ní měla přístup, ale konfigurace je stejně jednoduchá jako kdykoli předtím: naskenujte značku, která byla dodána s fotoaparátem iPhone, a to je vše.

Co když chci zaznamenat, co kamera zachytila? Žádný problém díky slotu pro micro SD najdete pod kamerou. Když kamera detekuje pohyb, můžete nahrávat video a dokonce dostávat upozornění na mobilní telefon.

Volný, uvolnit

Jedna aplikace pro veškeré příslušenství

Výrobce nabízí aplikaci, pomocí které můžeme ovládat různé doplňky, včetně kamery Omna 180 HD.. Nemá mnoho možností, ale jeho plná integrace s HomeKit je činí zbytečnými, takže se zdá, že výrobce opustil to, co můžeme dělat s aplikací iOS Home, a nechal jen určité věci, jako je konfigurace domény. detekce pohybu nebo prohlížení obsahu SD karty fotoaparátu.

Možnosti konfigurace pro citlivost snímače pohybu nebo nastavení doby zpoždění, aktualizace firmwaru fotoaparátu, konfigurace možností záznamu na kartu microSD a další pokročilá nastavení, můžeme je nastavit z vaší aplikace, ale nástroj bude v zásadě během počátečního nastavení. Odtud budou všechny možnosti automatizace, vytváření pravidel nebo živé prohlížení prováděny z aplikace iOS Home.. Podle mého názoru je to nejchytřejší pozice, i když ne pozice většiny výrobců, kteří se rozhodli replikovat funkce.

Názor redaktora

Jeden z prvních fotoaparátů kompatibilních s HomeKit, který se dostal na trh a jeho funkce udělejte si velmi zajímavý doplněk pro ty, kteří chtějí bezpečnostní kameru ve svém domě nebo firmě. Vynikající pozorovací úhel 180 stupňů, noční vidění, které vám umožní natáčet živé video v úplné tmě díky infračerveným LED diodám, a schopnost přístupu k živému videu bez zapůjčení další služby, cena není tak vysoká, jak se zdá. Můžete si jej koupit online v Apple Store za 229,95 EUR.

D-Link Omna 180 HD

 • Skóre editora
 • 4 hvězdičky

229,95 €Klady

 • Zorný úhel 180 °
 • Noční nahrávání
 • Full hd
 • Přístup odkudkoli bez předplatného
 • Možnost přidat microSD pro nahrávání
 • Kompatibilní s HomeKit

Nevýhody

 • Žádná baterie
 • Žádné zvětšení
 • Žádná interní paměť