Da Vinci se znovu narodil: robot Leonardo viděný v Miláně Bude vzpoura strojů uměleckou revolucí?  V současné době Leonardo Da Vinci mluví a komunikuje s účastníky Národního muzea vědy a techniky v Miláně.  Ale…

Da Vinci se znovu narodil: robot Leonardo viděný v Miláně Bude vzpoura strojů uměleckou revolucí? V současné době Leonardo Da Vinci mluví a komunikuje s účastníky Národního muzea vědy a techniky v Miláně. Ale…

Bude revolta strojů uměleckou revolucí?

V současné době Leonardo Da Vinci mluví a komunikuje s účastníky Národního muzea vědy a techniky v Miláně. Ale ne, nejde o klon Da Vinciho, ne o zombie, ale o android, přesnou repliku slavného florentského génia.

Tuto umělou verzi da Vinci navrhli akademici z Katedry robotiky a kognitivních neurovědy na Japonské univerzitě v Osace, kterou vedl vědec Minoru Asada. Android naprogramovaný na vyslovování Fráze extrahované z rukopisů renesančního umělceale není omezen na opakování a opakování projevu, je také schopen komunikovat se svým publikem téměř stejně přirozeně jako člověk.

Android Leonardo s jedním z jeho vývojářů

Podle Asady má Da Vinci stejné rysy jako Leonardo v poslední fázi svého života. Také díky technologii obličeje jsou jeho gesta přirozená a velmi podobná lidským.

Robota lze vidět již v budově muzea, ale v Miláně zůstane pouze jednu sezónu. Bude to zejména takto: 27. září, kdy výstava končí Život s robotyJe to místo, kde se pokrok robotické technologie v každodenním životě ukazuje lidem z Národního muzea vědy a techniky v Miláně.