Dávejte pozor na falešné dárky MediaMarkt

MediaMarkt Je to jeden z nejznámějších obchodů s elektronikou, což někdy znamená vypořádat se s pokusy o podvod. falešné dárky Cirkulující aplikace a sociální sítě, které představují nebezpečí pro uživatele internetu.

Před časem jsme vysvětlili, co je phishing, a toto je nový příklad této techniky: uživatelé se zlými úmysly vypadat jako známá společnost získání důvěry obětí a pokus o odcizení jejich osobních údajů, dokonce i vydělávání peněz na jejich náklady.

V případě společnosti MediaMarkt, samotné společnosti, aktivní je několik falešných dárkových kampaní. Mechanici se mohou změnit, někdy nám nabídnou účast v loterii, někdy vyhrajeme odpovědí na několik velmi jednoduchých otázek nebo přímo řeknou, že nás cena čeká.

Použitá média jsou velmi různorodá, včetně reklam na určitých webových stránkách, e-mailů, SMS zpráv nebo řetězců WhatsApp.

Žádná z těchto cen samozřejmě není skutečná a stačí se podívat na oficiální web nebo sociální sítě MediaMarktu, neuvidíme žádné loterie nebo s tím alespoň nemá společnost nic společného.

Jedním z nejběžnějších „triků“ v těchto podvodech je požádat nás o naše mobilní číslo. přihlásit se k odběru placených SMSKdyž přijde měsíční účet, může vás to stát desítky eur.

Pokud je produkt nebo dárková karta skutečně remízou, což neplatí vždy, podmínky se velmi liší od očekávání a v žádném případě není organizátorem společnost MediaMarkt.

Bude to jedna jednotka mezi tisíci uživatelů a losování může trvat měsíce. Takže on nelegální hranice po celou dobu, kdy nezadáte přímo. Nebo to může být podvod, že k získání odměny musíme zaplatit náklady na dopravu a po zaplacení nám nic neposílají.

Abychom se těmto nebezpečím vyhnuli, vysvětlili jsme jako téměř vždy, jak detekovat podvodné e-maily. nedůvěřivé podrobnosti (odesílatel, pravopis, nabídky jsou příliš dobré na to, aby to byla pravda …)

Zdá se, že žádný takový přístup v případě MediaMarktu neplatí, ale jiné typy phishingu se snaží získat číslo naší kreditní karty, heslo pro online bankovnictví nebo PayPal, takže to může znamenat významnou ztrátu peněz.

Doporučujeme Varování před loteriemi MediaMarktPřed účastí se doporučuje zkontrolovat svůj web nebo sociální sítě a ověřit, zda jsou legitimní nebo zda došlo k pokusům o podvod.

Jak detekovat podvody cirkulující na WhatsApp

Co si myslíte o těchto podvodech? Obdrželi jste někdy takovou zprávu?