Detektor pádu Apple Watch pomáhá zachránit život epileptického pacienta.

Detektor pádu Apple Watch pomáhá zachránit život epileptického pacienta.

Detektor pádu Apple Watch zachrání epileptického pacienta

Apple Watch šetří život nového uživatele. A už jich pár je. Kate Donald měla těžký epileptický záchvat, když byla sama doma. Aniž by se posadil, spadl na zem, utrpěl záchvat a detektor pádu, který aktivoval na svých Apple Watch, hlásil mimořádné události.

Lékaři vysvětlili Kate, že jednou z příčin jejích záchvatů byla nespavost. Jednoho odpoledne vzal její manžel jejich tři děti a odešli pro Kateino pohodlí. Před Paní Donaldová usne měl těžký záchvat, který způsobil, že se zhroutil na zem. Naštěstí jsem měl Apple Watch s povolenou detekcí kapek. Hodiny automaticky upozornily Emergency SOS a jejího manžela.

Kate vysvětlila, že si Apple Watch koupila před rokem, když byla těhotná a má časté záchvaty:

«To vím Apple hodinky Detektor pádu byl vybaven, neváhal jsem ho koupit, protože jsem měl časté epileptické záchvaty, když jsem byl těhotný, a každé dvě třetiny jsem spadl. Nemohl jsem se dotknout hodin, když jsem spadl na zem a kontrakce. Naštěstí Apple Watch upozornil mého manžela BenaA okamžitě zavolal sousedovi, který vstoupil do mého domu, a našel mě v plném útoku. Rychle zavolal sanitkua řekli mu, že už je na cestě, protože Obdrželi upozornění na Apple Watch«.

Detekce kapek na Apple Watch 4

Detekce pádů implementovaná na Apple Watch Series 4 v loňském roce. Pokud hodinky zjistí prudký pokles, aktivuje se minutové počítadlo. Pokud během této minuty není detekován žádný pohyb, volejte pohotovostní služby ve vaší oblasti a pošlete SMS na vaše pohotovostní kontakty, včetně vaší aktuální polohy.

U osob mladších 65 let je detekce pádu standardně deaktivována. Pro mladé lidi s rizikem pádu je důležité tuto funkci aktivovat.