Donald Trump chce nyní zakázat Tik Tok v Americe First India a nyní Trumpova administrativa hrozí, že z Ameriky odstraní Tik Tok a další čínské aplikace.

Během konverzace se sítí Fox NewsAmerický ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že vláda Donalda Trumpa „analyzovala“ zákaz aplikací z Číny, včetně TikToku. “Pokud jde o čínské aplikace na mobilních telefonech lidí, mohu vás ujistit, že se o to postarají také Spojené státy,” řekl.

„Nechci hádat prezidenta, ale to vidíme“, „Bereme to velmi vážně,“ řekl Pompeo a zdůraznil.

Přední diplomat Bílého domu uvedl, že by si lidé měli aplikaci stáhnout „Pokud chcete, aby vaše soukromé informace byly v rukou Čínské komunistické strany.“

Mluvčí TikTok odpověděl: „Vede jej americký generální ředitel se stovkami zaměstnanců a klíčovými lídry v oblasti bezpečnosti, produktů a veřejné politiky ve Spojených státech.“

“Nejsme vyšší prioritou než poskytovat uživatelům bezpečné prostředí aplikace.” „Čínské vládě jsme nikdy neposkytli údaje o uživateli, ai kdybychom byli požádáni, neposkytneme je,“ řekl TikTok.

Toto oznámení proti Tik Tok přišlo po indickém oznámení Nežádoucí na jeho území. Není to ani první čínská společnost, na kterou se Trumpova administrativa zaměřuje. Pamatujme, že ses pokusil dokončit Huawei a nedávno uvedl, že ZTE je pro svou bezpečnost nebezpečný. “Ať už jde o problémy spojené s technologií Huawei ve své infrastruktuře, cestovali jsme po světě a děláme skutečný pokrok, abychom toho dosáhli.” Prohlašujeme, že ZTE představuje nebezpečí pro národní bezpečnost USA, “dodal Pompeo.

Mezitím TikTok oznámil plány na odchod z hongkongského trhu kvůli nejistotě ohledně kontroverzního zákona o národní bezpečnosti, který minulý týden přijal Peking.