Dropbox, synchronizujte své soubory do cloudu

Dropbox

Musíme mít s sebou stále více informací, abychom k nim měli přístup odkudkoli. Abychom se přizpůsobili našim potřebám, pohybujeme se různými magnetickými a optickými paměťovými médii (diskety, CD, DVD atd.) A velmi šikovnými pendrivy nebo USB klíčem, dokud nedosáhnou úložiště, se způsoby přepravy časem mění. Cloud přes internet. Jedna z nejuznávanějších a nejjednodušších aplikací, jak toho dosáhnout Dropbox o jehož instalaci a používání se budeme v tomto článku vyjadřovat.

Co je datové úložiště v cloudu?

V zásadě jde o nahrávání našich souborů na server, který poskytuje službu internetového úložiště, a poté k nim mít přístup z jakéhokoli počítače, který má přístup k této síti.

Jak Dropbox funguje?

Po instalaci aplikace do počítače a vytvoření nového účtu nebo nastavení stávajícího účtu můžete synchronizovat složku a skupinu souborů uloženou v počítači se serverem Dropbox, abyste k nim měli přístup odkudkoli s přístupem k Internetu.

Dropbox

Dobře, pojďme k postupu instalace aplikace:

  1. Chcete-li stáhnout instalační program, přejděte na stránku www.dropbox.com.
  2. Spusťte stažený soubor a klikněte na tlačítko Nahrát začít.
  3. Pokud jsme už dříve používali Dropbox pravděpodobně již máme vytvořený účet. V takovém případě vyberte tuto možnost Již mám účet Dropbox a zadejte odpovídající e-mailovou adresu a heslo. Pokud nemáte účet, vyberte tuto možnost Nemám účet Dropboxa vyplňte požadované informace k vytvoření.Dropbox
  4. Vyberte úložný prostor, který chcete mít. Aplikace nabízí tři možnosti: 2 GB volného místa, 50 GB za 9,99 USD měsíčně, plus 100 GB za 19,99 USD měsíčně.Dropbox
  5. Jsou nabízeny dva typy konfigurací, Typický Instalační program vytvoří složku s názvem Dropbox v části Moje dokumenty a sdílí dva adresáře s názvem Fotografie a Veřejné nebo konfigurace. DáleMůžete ručně konfigurovat, kde je složka Dropbox vytvořena a které složky jsou sdíleny při spuštění.Dropbox
  6. Nakonec je uveden malý úvod do základních funkcí aplikace, které lze vypnout tlačítkem. Přeskočit prohlídkupokud si to nechceme vizualizovat.Dropbox

Jak mohu synchronizovat své soubory?

Postup je docela jednoduchý. Musíte vytvořit nebo použít vlastní složky, které chcete v adresáři Dropbox vytvořeném během instalace. Obecné nebo Fotky také se vytváří automaticky.

Dropbox

Všechno umístěné v adresáři Dropbox, ať už soubory nebo složky, bude automaticky synchronizováno s cloudovým serverem a k tomuto obsahu budete mít přístup tak, že navštívíte www.dropbox.com a zadáte jej z libovolného počítače pomocí svého uživatelského jména a hesla. Připojení k internetu.

Pokud chcete sdílet soubory i s uživateli, kteří Dropbox nepoužívají, jednoduše je umístěte do veřejné složky a poté můžete kliknout pravým tlačítkem a odeslat a přijmout odkaz pro přístup na web.

Kliknutím pravým tlačítkem na ikonu Dropbox na hlavním panelu získáte přístup k předvolbám aplikace, kde můžete provádět úpravy oznámení, synchronizace, účtu, šířky pásma, proxy a jazyka používaného Dropboxem.

Dropbox

Na závěr jsem uvedl, že tato aplikace je k dispozici také pro Android a umožňuje vám přístup k vašim souborům na smartphonu. Můžete si jej zdarma nainstalovat zde.