Dvoufázové ověřování pro FaceTime a iMessage

V loňském roce jsme byli svědky katastrof souvisejících s bezpečností na iCloudu, určitě mnozí z vás jsou slavní #Celebgate a jak se jim podařilo získat přístup na iCloud a ukrást soubory citlivého obsahu od celebrit.

Útočník „hackl“ iCloud ani nic podobného, ​​bylo to tak jednoduché útok hrubou silouje dosaženo poznáním identity oběti a testováním hesel za účelem nalezení správného.

To je správně Vinu jablko Vzhledem k tomu, že v tomto ohledu neimplementoval bezpečnostní opatření, později to opravil, aby se tomu zabránilo, a udělal to povolením zámku účtu při pokusu o X nesprávných hesel, což bylo od začátku nutností.

iCloud

Podle vlastních slov Apple, pokud tito lidé dvoustupňové ověřování to by se nestalo, kdyby to bylo povoleno. Co je to dvoustupňové ověřování?

Pro přístup a připojení zařízení k našemu účtu Apple se tradičně vyžaduje pouze ID a heslo, ale pokud je toto bezpečnostní opatření povoleno, jakmile je heslo nastaveno, potřebujete jehlu něco, co je v danou chvíli náhodně vygenerováno a odesláno do předem připojeného a důvěryhodného zařízení, což obvykle zaručuje, že jste osobou, která se pokouší připojit nebo přihlásit k účtu.

Všechno je zatím v pořádku, ale Apple není ochoten tuto rozpaky znovu prožít, a to zároveň přístup k oznámeníDěkujeme, že jste byli (prostřednictvím push) informováni e-mailem pokaždé, když se přihlásíme k iCloudu nebo našemu účtu Apple.

A tím to nekončí, nyní hlásí z amerického deníku „The Guardian“, že Apple povolil toto bezpečnostní opatření ve svých službách. FaceTime a iMessageTo znamená, že naše účty a konverzace (pokud povolíme dvoufaktorové ověřování) jsou bezpečnější před takovými útoky.

„Ale tuto možnost jsem nepovolil, jak to mám udělat?“ Velmi snadné, tuto službu povolit Postupujte podle kroků, které Apple v tomto kurzu podrobně vysvětlil.