Elektrárny v Íránu jsou oprávněny těžit bitcoiny

Zástupce ředitele společnosti pro výrobu, distribuci a přenos energie v zemi potvrdil, že továrny v Íránu mohou nyní těžit kryptoměny (Tavanir).

Mostafa Rajabi Mashhadi, zástupce ředitele společnosti Tavanir, vysvětlil, že organizace musí žádat o požadované licence od Ministerstva průmyslu, dolů a obchodu a dodržovat stanovené poplatky za těžbu kryptoměny.

V pondělí řekl vysílání IRNA:

„Elektrárny musí podat své žádosti a dodržovat schválené poplatky stanovené pro střediska těžby kryptoměn.“

Bylo by to jako brazilská vláda pověřující jadernou elektrárnu Angra nebo Itaipu těžit kryptoměny jako bitcoin. Situace v oblasti cen energie se ale v obou zemích samozřejmě velmi liší.

Horníci v Íránu zahajují provoz, aby využili výhod dotovaných sazeb elektřiny v zemi. Data ukazují, že těžební farmy v Íránu platí za elektřinu kilowatthodinu (kWh) mezi 0,01 a 0,05 USD.

Sazby se však během vrcholu letní sezóny čtyřikrát zvýšily a požádaly Tavanir, aby oznámil, že sníží ceny elektřiny těžařů až o 47% během období špičkové spotřeby.

Viz také: Jak těžit bitcoiny? Jak funguje těžba?

Rajabi Mashhadi poznamenal, že jak uvádí Bitcoin.com, nedávno bylo povoleno 14 farem na těžbu kryptoměn, každá s kapacitou 300 megawattů.

Kromě toho velké bitcoinové těžební operace se sídlem v Turecku, které před zahrnutím poskytly více než 1 000 licencí k těžbě bitcoinů.

Rajabi Mashhadi také zdůraznil, že každý, kdo ohlásí nelegální farmy na těžbu kryptoměn, bude odměněn.

„Dodávka elektřiny má pro veřejnost velký význam,“ uzavřel, „že nedovolíme těm, kteří zneužívají sazby stanovené pro zemědělský a průmyslový sektor, aby vyráběli bitcoiny.

Íránský prezident Hassan Rouhani, muslimská kryptoměna v prosinci loňského roku ve spolupráci s Tureckem a Malajsií naléhavě vyzvala k vytvoření. Nedávno podpořila vytvoření národní strategie těžby kryptoměn, aby země ekonomicky prosperovala uprostřed sankcí USA.

Telegram Cointimes – Získejte nejdůležitější zprávy z trhu přímo z mobilního telefonu, aniž byste něco platili.