Elon Musk mluví proti umělé inteligenci Obchodník věří, že vývoj umělé inteligence ohrožuje lidskou rasu.  Elon Musk, zakladatel Tesla Motors a SpaceX, komentoval příspěvek…

Elon Musk mluví proti umělé inteligenci Obchodník věří, že vývoj umělé inteligence ohrožuje lidskou rasu. Elon Musk, zakladatel Tesla Motors a SpaceX, komentoval příspěvek…

Podnikatel věří, že vývoj umělé inteligence ohrožuje lidskou rasu.

Elon Musk, zakladatel Tesla Motors a SpaceX, to komentoval v příspěvku na futurologickém webu Edge.org, kde hovoří o existujících legendách o umělé inteligenci.

Podnikatel ve svém krátkém dopise tvrdí, že neustálý vývoj umělé inteligence by měl být důvodem k obavám. Muskova pozice je v souladu s tím, co bylo řečeno na konferenci Vanity Fair, kde uvedl, že umělé entity by se mohly brzy rozhodnout zabíjet lidi, pokud by si mysleli, že jsou pro ně vhodné.

Tempo pokroku v oblasti umělé inteligence (a nemluvím o omezené umělé inteligenci) je neuvěřitelně rychlé. Pokud nemáte přímý přístup ke skupinám, jako je Deepmind, nevíte, jak rychle roste, téměř exponenciálně. Proto bude možné, aby se během 5 let stalo něco nebezpečně vážného. Maximálně 10 let. To není falešný poplach z něčeho, čemu nerozumím, “napsal Musk ve svém komentáři.

Ultron, postava Marvel, která se rozhodla vyniknout proti svým tvůrcům kvůli své umělé inteligenci.

V závěrečné epizodě své publikace Musk uvádí, že není jediným člověkem, který tak uvažuje, a uvádí, že v posledních setkáních s lidmi spojenými se světem rozvoje umělé inteligence našel harmonické hlasy.

Nejsem jediný, kdo si myslí, že bychom se měli bát. Přední společnosti ve vývoji umělé inteligence pokročily ve svých procesech, aby zajistily bezpečnost svých uživatelů. Jsou si vědomi nebezpečí, které existuje, ale věří, že mohou utvářet a ovládat digitální superinteligence a zabránit únikům škodlivých lidí na internet. Uvidíme…”

Příspěvek Elona Muska pravděpodobně trval jen několik hodin na portálu Edge.org, než byl Muskem smazán. Kupodivu je podnikatel jmenován skutečným Iron Manem, fiktivní postavou v jeho dalším filmu. Avengers Bude čelit Ultronu, zlé umělé inteligenci.