Energetická společnost na těžbu bitcoinů v New Yorku

Jedna z největších energetických společností na světě bude využívat zemní plyn k těžbě bitcoinů v udržitelném úsilí o snížení emisí oxidu uhličitého do atmosféry.

Podle příspěvku sdíleného společností Equinor pro Arcane Research společnost uzavřela partnerství se startupem Crusoe Energy Solutions, aby významně snížila plýtvání zemním plynem.

Equinor, norská nadnárodní energetická společnost kótovaná na newyorské burze, si klade za cíl omezit spalování ropných operací těžbou bitcoinů.

Strategické spojenectví s Cruseo je výsledkem řady inovací, které se zaměřují na snižování emisí a jsou zároveň ziskové, a budou také sloužit ke zvýšení bezpečnosti bitcoinových transakcí.

Podle vedoucího projektu Lionela Ribeira je to přirozené partnerství, které nabízí skvělé řešení pro obě strany:

“Zatímco těžba kryptoměny vyžaduje k napájení počítačů hodně elektřiny, cenné zboží se plýtvá a emise uhlíku se generují, když je spálíme.” Kombinací těchto bolestí dolní části zad můžeme uspokojit obě potřeby bez tržních nákladů. Jedná se o rušivé, škálovatelné řešení, které snižuje naši uhlíkovou stopu a zároveň zmenšuje rozdíl mezi zdrojem energie a konečnou spotřebou energie. “

Podle Hanse Jakoba Hegge, country manažera společnosti Equinor pro USA, by se společnost měla vždy snažit inovovat v udržitelných a efektivních plánech:

„Inovace jsou i nadále základním strategickým pilířem při dosahování našeho cíle v oblasti klimatu. Musíme být odvážní v přístupu k používání nových technologií ke zlepšení efektivity podnikání. “

Viz také: Možný nový humbuk: kótované společnosti investující do bitcoinů