Epic Games kritizuje Apple za to, že zastavil inovace, jako je adopce …

Vývojář velmi populární videohry Fortnite Epic Games podal žalobu na společnost Apple za údajné monopolizace trhu plateb v aplikacích a účinný zákaz „inovací“, jako jsou platby v bitcoinech.

Soud tvrdí, že společnost Apple jednala v rozporu s pravidly hospodářské soutěže tím, že uvalila „ohromnou 30%“ daň na prodej aplikací a blokovala inovace zákazem platebních procesorů třetích stran na její platformě.

Podle Epic Games mohou konkurenční procesory plateb v aplikacích mimo jiné přijímat kryptoměny. Proces říká:

„Tyto inovace mohou zahrnovat alternativní způsoby placení za nákupy v aplikacích s interním obsahem, které Apple nenabízí, například účtovat poplatky za mobilní operátora zákazníka, přijímat bitcoiny nebo jiné kryptoměny a nabízet zákazníkům odměny. nebo v aplikaci poskytnout více platebních procesorů. “

Epic Games nepožaduje od Apple peníze, místo toho požaduje, aby okresní soud v severní Kalifornii zakázal společnosti jednat proti konkurenci a ukončit absolutní kontrolu technologického giganta nad interními platbami. Aplikace.

Soudní spor přišel, když společnost Epic Games zahájila kampaň na sociálních médiích proti společnosti Apple, která zakázala Fortnite z App Store.

Společnost propaguje na sociálních médiích hashtag „#FreeFortnite“ (Unleash Fortnite) a vydala video s názvem „Nineteen Eighty-Fortnite“, což je parodie reklamy z roku 1984 na původní počítač Apple Macintosh.

Společnost Apple ve svém prohlášení uvedla, že společnost Epic Games aktualizovala svou aplikaci Fortnite o funkci, která nebyla „přezkoumána společností Apple“, „s cílem porušit pokyny pro App Store“. vývojáři prodávající digitální produkty, produkty nebo služby. “

Forbes uvádí, že Fortnite přidal možnost „Epic Direct Pay“, která poskytuje uživatelům 20% slevu při platbě pomocí Apple Pay. Stejně jako jeho vlastní platební proces překonal 30% poplatek společnosti Apple a sdílel úspory s uživateli.

Viz také: Fortnite „Náhodně“ přidává kryptoměnu Monero

Získejte nejdůležitější zprávy z Telegram Cointimes Market přímo do svého mobilního telefonu bez nákladů.