Fed chce zdvojnásobit svůj inflační cíl: zvýší cena…

Bitcoin na začátku tohoto týdne zasáhl 12 000 dolarů, což bylo způsobeno velmi nízkými výnosy státních dluhopisů a obavami z dopadu Covidu na globální ekonomiku.

Americká centrální banka mezitím plánuje zvýšit svůj inflační cíl s tím, že země bude pravděpodobně čelit deflačním tlakům.

Shrnutí příběhu:

Scénář vyšší inflace vytváří pro bitcoiny pozitivnější příležitosti, protože kryptoměna se obchoduje blízko svého 11měsíčního maxima. Nedávná prohlášení představitelů Fedu potvrdila, že cílí na inflaci nad 2% a slibují, že nebudou růst. Střednědobé úrokové sazby Býčí výhled pomohl růstu bitcoinu o 200% od poklesu v polovině března.Viz také: Data ukazují, že recese je pravděpodobnější než zotavení

Bitcoiny nadále nabývají na síle, jak roste poptávka po aktivech bezpečného přístavu proti obavám z inflace. Graf: TradingView.com Díky letošnímu oživení 64,97% se BTC stalo jedním z nejvýnosnějších aktiv na světě, což odráží obavy investorů ohledně závazku Federálního rezervního systému udržovat úrokové sazby blíže. stejně jako dopad bilionů dolarů na pomoc od vlády USA.

Bitcoinové býci jsou tu, aby zůstali

Největší faktory, které pomohly zvýšit cenu bitcoinů na začátku tohoto roku, doufají v prodloužení doby pozastavení. Zpráva CNBC zveřejněná ve středu zdůraznila záměr Fedu zvýšit svůj inflační cíl, který by mohl v následujících letech překročit 2% a dosáhnout 4%:

„Nedávná prohlášení představitelů Fedu a analýza tržních veteránů a ekonomů poukazují na posun směrem k„ průměrné inflaci “, kde lze tolerovat a dokonce požadovat inflaci nad normální 2% cíl centrální banky. Vysílání.

Ed Yardeni, prezident Yardeni Research, uvedl:

“Věříme, že Fed veřejně pokryje inflaci v rozmezí 2% až 4%, což je dlouho očekávaná kompenzace za inflaci pod 2% tak dlouho v minulosti.”

S mírou nezaměstnanosti, která je v současné době nad úrovní velké hospodářské krize, však údajně bude trvat roky, než Fed dosáhne svého 2% inflačního cíle. To umožňuje drobným investorům upravit svá portfolia tak, aby se zajistili proti inflaci.

Fáze akumulace

Nejnovější údaje ukazují rostoucí akumulaci aktiv, která se často používají k zajištění před krizemi. Podle údajů, které získala Světová rada pro zlato, investoři v červenci převedli hotovost v celkové výši 7,4 miliardy USD. 2020.

Mezitím bitcoinové futures kótované na chicagské obchodní burze začátkem tohoto týdne zaznamenaly nárůst otevřeného zájmu a objemu. Dosáhli ročního maxima přes 700 milionů dolarů.

Bitcoin futures otevřené kontrakty dosáhly 742 milionů $. Zdroj: Skew Na druhou stranu aktiva (AUM) pod správou Grayscale Bitcoin Trust také dosáhla svých nejvyšších úrovní. Stalo se tak poté, co společnost nashromáždila 5,1 miliardy USD v bitcoinech.

Ve své nejnovější finanční zprávě uvedl, že příliv investic do produktů kryptoměny přesáhl v první polovině roku 2020 1 miliardu USD.

“Ukazuje to neustálou poptávku po expozici digitálních aktiv, a to i přes scénář charakterizovaný ekonomickou nejistotou,” uvádí se ve zprávě ve stupních šedi.

Ronnie Moas, zakladatel společnosti Standpoint Research, považuje současný trend za katalyzátor, který by mohl posunout cenu bitcoinu nad historické maximum 20 000 $.

„Bitcoin se zdvojnásobí dříve, než S & P500 dosáhne 4000, téměř zaručeno,“ tweetoval. „Manažeři portfolia by se měli probudit na celý život.“

Analytik očekává, že BTC v roce 2021 dosáhne 28 000 $ kolem 148 000 $, pokud dolar nevzroste. Pokud se situace zhorší a nebude to světová rezerva jako skutečný dolar, nemůžeme zapomenout, že Guedes už myslel na tisk peněz.

Telegram Cointimes Získejte nejrelevantnější zprávy o trhu přímo do svého mobilu bez nákladů. Zaregistrujte se zdarma