Fotky Google? Před použitím si to dvakrát rozmyslete

Byl to pocit I / O Google, který byl zklamáním. Povolením Google Photos je velkým hitem Apple a iCloud Photo Library Ukládejte všechny fotografie v cloudu Google zcela zdarma. Ano, čtete správně, Google vám umožní nahrát celou vaši knihovnu fotografií bez omezení prostoru, tolik koncertů, kolik chcete, a bez placení jediného eura. V tom je malý tisk, protože to bude záviset na kvalitě vašich fotografií a pokud se rozhodnete, zda je chcete komprimovat nebo zachovat jejich původní verze, ale malý tisk, který opravdu zajímá uživatele, je to, co Google říká, co mohou s těmito fotkami dělat. vylezete do jeho mraku. Zvažujete nahrání své knihovny fotografií do Fotek Google? Nejprve byste se měli podívat na to, co vám řekneme.

Nahráním, ukládáním nebo přijímáním obsahu nebo jeho odesláním prostřednictvím nebo prostřednictvím našich služeb Google (a jeho přispěvatelé) používají, hostují, ukládají, reprodukují, upravují, odvozují díla (například překlad, adaptace nebo další změny), přenášet, publikovat, provádět nebo veřejně prohlížet a distribuovat uvedený obsah.

Tato licence zůstane v platnosti, i když přestanete používat naše služby.

Tento text je převzat doslovně (zkopírujte a vložte) ze smluvních podmínek společnosti Google, které si můžete přečíst na tomto odkazu v části „Váš obsah v našich službách“. Vlastně, Google si vyhrazuje právo libovolně používat obsah, který nahráváte do svých služeb.kdekoli na světě, včetně úprav, vytváření odvozených děl nebo veřejného vystavování.

Je to stejné pro všechny podobné služby? Chová se Apple podobně jako iCloud? Odpověď zní ne, jak vidíte na tomto odkazu a ve smluvních podmínkách služby iCloud, kde jsem tyto dva odstavce doslova vytáhl:

To znamená, že za obsah, který nahráváte, stahujete, zveřejňujete, e-mailem, přenášíte, ukládáte nebo jiným způsobem zpřístupňujete pomocí Služby, nesete výlučnou odpovědnost vy, nikoli společnost Apple.

Apple si nenárokuje vlastnictví materiálů a / nebo obsahu, který zveřejňujete nebo zpřístupňujete prostřednictvím služby. Pokud však takový Obsah zveřejníte nebo zveřejníte ve veřejných oblastech Služby nebo jiným uživatelům, se kterými souhlasíte, že budete tento Obsah sdílet, udělujete společnosti Apple nevýhradní, bezplatnou a celosvětovou licenci na používání k používání, distribuci, reprodukci a úpravám. upravovat, publikovat, překládat, veřejně přenášet a zobrazovat takový Obsah prostřednictvím Služby pouze pro účely, pro které byl Obsah zveřejněn nebo zpřístupněn, bez platby nebo odpovědnosti vůči vám společností Apple.

To znamená, že pokud nezveřejníme fotografie (nebo jiný obsah), které nahráváme, veřejně, Apple s nimi nebude moci nic dělat. Pokud je zveřejníme, vyžaduje celosvětovou licenci k používání, jako je Google. Stále přemýšlíte o nahrání svých fotografií do Fotek Google? Aktuálně čekám, až Apple posouvá kartu.