Funkce Android Nougat již ve vašem smartphonu jsou

Android Nougat nebudete mít, pokud nemáte některý z nejnovějších Nexusů, zejména Nexus 6, Nexus 5X nebo Nexus 6P. Druhá ukázka nové verze Androidu je již na ulici, ale s novým Nexusem bude oficiálně vydána až v září, ale už si můžete užít jeho mnoho funkcí.

Zvýrazněte nejnovější změnyPokud ne

Android Nougat uvádí, že někteří z vás jej mohou začít hned používat. K dispozici je dokonce i modul Xposed, který přináší vylepšení N pro všechny rootované systémy Android. Ale mám také nějaké alternativy, pokud nemáte na svém zařízení maximální oprávnění, ale ještě nemáte kořeny.

Funkce Android Nougat s rootem

Android N-ify (Xposed)

Tento úžasný modul Xposed byl aktualizován, aby přinesl několik dalších funkcí Android Nougat na jakýkoli smartphone. Vrcholem verze 0.2.0 jsou oznámení ve stylu Android Nougat a pět zkratek, které se zobrazí, když na stavovém řádku zobrazíte oznámení, která lze změnit.

Oznámení jako na Android Nougat. / © ANDROIDPIT

Mezi novými možnostmi máme také více možností pro tlačítko multitasking. Můžeme procházet aplikacemi, které otevíráme, s neustálými dotyky. A jedna věc, kterou vás může bezstarostně překvapit, je, že tento modul umožňuje umístit logo Android Nougat na velikonoční vajíčko.

Nová oznámení a nastavení. / © ANDROIDPIT

První verze modulu 0.1.2 měla předchozí informace pod nadpisy sekcí nabídky nastavení a rychlý přístup k poslední aplikaci poklepáním na tlačítko multitaskingu.

Na silnici existují také některé funkce, jako je navigační nabídka v nastavení, noční režim (nejen na modulu) a Doze, když je vypnutá obrazovka.

AndroidN-li. / © ANDROIDPIT

Abyste si toto rozšíření mohli užít, musíte mít zařízení Android 5.0 nebo vyšší. V tomto vlákně XDA najdete informace potřebné k instalaci Xposed pro Lollipop nebo Marshmallow. Chcete-li stáhnout modul AndroidN-ify, zadejte aplikaci Xposed Installer a v poli Stáhnout vyhledejte příponu podle názvu. Můžete si jej také stáhnout přímo z úložiště. Povolte a restartujte modul, abyste si to užili.

Více oken

Toto je skrytá funkce v Marshmallow. Mysleli jsme si, že by se to mohlo stát s verzí M, ale nakonec dostal požadavek a nemohu, ale pravá ruka to může snadno povolit klepnutím na soubor build.prop.

Více oken. / © ANDROIDPIT

Naše zařízení musí používat Android 6.0 Marshmallow nebo vyšší a zařízení musí být rootováno, aby umožnilo volbu více oken. Instalace aplikace BuildProp Editor nám to také usnadní.

BuildProp EditorNainstalujte si na Google Play

Zadejte aplikaci nebo otevřete soubor build.prop, nyní vyhledejte řádek, kde je umístěn ro.build.type a jeho vlastnictví uživatel na ladění uživatele. Zaregistrujte zařízení a restartujte. Vstupte hned Nastavení> Možnosti pro vývojáře a najdete novou možnost nazvanou „Režim více oken“, jednoduše ji aktivujte.

androidpit android n funkce 02

Povolte skrytou možnost. / © ANDROIDPIT

Funkce Android Nougat bez root

Následující funkce lze dosáhnout prostřednictvím aplikací dostupných na Google Play, které mají podobné funkce jako ty, které Android Nougat v budoucnu zahrne. Tato sekce samozřejmě slouží jak uživatelům bez rootů, tak s rootem.

Více oken

Existují některé aplikace, kde můžeme dosáhnout podobného, ​​ale odlišného efektu, než jaký máme u multi-okna Android Nougat. S touto aplikací můžeme mít aplikace v polích mezi widgetem a tradičními okny desktopového operačního systému (např. Windows).

Plovoucí aplikace zdarma (multitasking)Nainstalujte si na Google Play

C plovoucíNainstalujte si na Google Play

Oznámení

Možná již máme oznámení s Floatify podobná těm, která přicházejí s Androidem Nougat. Tato oznámení se také zobrazují na uzamčené obrazovce a my můžeme rychle reagovat ze samotného oznámení, nebo máte přístup k rychlým funkcím, pokud přejedete prstem do strany.

Floatify LockscreenNainstalujte si na Google Play

Noční režim

Noční režim v systému Android Nougat změní pozadí nabídek na tmavé barvy, ztlumí jas a změní odstíny obrazovky, takže to neovlivní naše vidění ani spánek, když slunce zapadne. Možnost tmavého motivu nemůže mít jiné možnosti než možnost zeslabení jasu a tónu. Ve skutečnosti existuje spousta aplikací, které to dělají, a zde jsou ty nejlepší.

SoumrakNainstalujte si na Google Play

f.lux (náhled, pouze root)Nainstalujte si na Google Play

Uzávěrka

V systému Android Nougat lze dvojitým klepnutím na tlačítko multitaskingu spustit poslední aplikaci, kterou jsme použili. S Easy App Switcher máme plovoucí tlačítko s poslední aplikací, kterou můžeme klepnutím restartovat, nebo musíte přejet prstem nahoru od tlačítka start, abyste dosáhli stejného výsledku s LAS.

LAS: End App ChangerNainstalujte si na Google Play

Tapety

A samozřejmě, abyste měli ještě větší dojem z používání nové verze Androidu, je nejlepší mít jednu z tapet.

androidpit android n tapety

Tapeta, kterou proslavil Android Nougat. / © Google

Co si myslíte o nových funkcích Android Nougat? Existuje funkce, od které nemůžete očekávat? Máte dotaz pro Luise?