Galaxy S5 vs. HTC One (M8) Xperia Z2

Včera jsme porovnali HTC One (M8) s jeho předchůdcem, nyní je čas čelit zázrakům Androidu. Po představení HTC One (M8) existuje mnoho lidí, kteří se odváží dát mu titul nejlepšího smartphonu roku 2014. Souhlasíš? Podívejme se na následující Srovnání mezi HTC One (M8), Samsung Galaxy S5 a Sony Xperia Z2.

© NextPit

Design

Každý z těchto tří smartphonů pochází od jeho otce a matky. Je jasné, že se z hlediska designu nemohou lišit. Jedno mají společné: zachovali stylovou linii svých předchůdců. Tento trojúhelník je a Xperia Z2 vyrobená ze skla, S5 z matného plastu a HTC One (M8) s hliníkovým unibody. Každý z těchto materiálů má klady a zápory, které budou záviset na vkusu uživatele. Jsou lidé, kteří jsou fascinováni plastem, a ti, kteří upřednostňují chladný dotek hliníku.

vodoznak galaxie s5 15

Samsung Galaxy S5 zezadu. / © NextPit

Největší výhodou Samsung Galaxy S5 oproti jeho konkurentům je, že lze sejmout zadní kryt a vyjmout baterii. Xperia Z2 i HTC One (M8) jsou oceňovány pro svůj dobrý vkus v designu, který dýchá kvalitou.

obrazovka

V této části je to všechno standardní, tj. 5palcová (nebo vyšší) obrazovka s rozlišením FullHD (1920 x 1080 pixelů). HTC One (M8), který má nejmenší obrazovku ze všech tří, je model, který nabízí vyšší hustotu pixelů na palec, i když tento rozdíl ve skutečnosti není patrný.

Stojí za zmínku jedna věc, která opravdu dělá rozdíl: použitá panelová technologie. Samsung se drží modelu Super AMOLED, zatímco Sony a HTC upřednostňují LCD displeje. Další informace o tom, jak jedna technologie nabízí jinou, doporučujeme přečíst si toto srovnání mezi LCD a Super AMOLED displeji.

Společnost Sony nabízí na své LCD obrazovce nádherné barvy a dobré pozorovací úhly. / © NextPit

Fotoaparát

Jednou z nejdůležitějších funkcí smartphonů nové generace je fotoaparát. Mnoho uživatelů navíc zakládá své nákupy tímto směrem. Není proto divu, že tito tři výrobci věnují zvláštní pozornost. Každý svým způsobem.

Začínáme s Galaxy S5. Změnilo rozhraní aplikace fotoaparátu na terminálu Samsung, funguje také rychleji a má nové funkce, jako je režim HDR v reálném čase. Senzor byl také vylepšen a dosahuje 16 MP.

Nové rozhraní fotoaparátu Samsung Galaxy S5 s režimem HDR v reálném čase. / © NextPit

HTC vybralo eso ze svého pouzdra přidáním duálních senzorů do HTC One (M8), což nabízí působivé výsledky. Účelem druhé kamery je zachytit informace o hloubce pole, což umožňuje pozdější změnu zaostřovacího bodu. Výrobce také opakuje technologii UltraPixel, která může poskytovat lepší výsledky za špatných světelných podmínek. Je třeba poznamenat, že přední kamera je širokoúhlá 5 MP.

Fotoaparát HTC One 2014

Duální fotoaparát HTC One (M8). / © NextPit

A konečně, když si myslím, že to riskuje nejméně, je to Sony. Opakujeme kameru s úhlopříčkou 20,7 MP, která představuje jeden z nejlepších senzorů, je zde také možnost nahrávání videa v rozlišení 4K.

Je těžké říci, co je v praxi lepší. Za tímto účelem musím udělat intenzivnější test tím, že vezmu tři kamery do extrémních situací.

baterie

Sony zde také získá několik bodů navíc, protože nabízí větší kapacitu (a velkou rezervu) ve srovnání s ostatními. JE Sony Xperia Z2 má 3 200 mAh bateriiVe srovnání s 2 800 mAh u S5 a 2 600 mAh u HTC One (M8). Mějte na paměti, že všechny nabízejí téměř stejnou velikost a rozlišení obrazovky, takže společnost Sony slibuje, že bude tou nejodolnější nabídkou. Pravdu však nikdy neznáte. Samsung i HTC navrhly nové režimy úspory baterie.

Systém

Všechny jsou standardně vybaveny Androidem 4.4.2 KitKat, nejnovější verzí operačního systému Google. Rozdíl je v uživatelských rozhraních a funkcích, které přidávají ke svému vlastnímu softwaru. Stručně řečeno, společnost Samsung se rozhodla mírně změnit design TouchWiz a zahrnout nové funkce související se zdravím (osvěžující S Health a zahrnutí snímače srdeční frekvence) a také bezpečnost (snímač otisků prstů, který umožňuje potvrzení plateb). PayPal, mimo jiné).

vodoznak galaxie s5 4

Nový design nabídky Nastavení Samsung Galaxy S5. / © NextPit

Protože HTC One Max má biometrický senzor, HTC ani Sony nechtěli skočit na většinu snímačů otisků prstů, což je mnoho lidí překvapeno. Oba výrobci dávají přednost skutečným řešením problémů uživatelů. Na jedné straně HTC integruje ovládání pohybu do displeje zařízení. čekat; Na druhou stranu se software společnosti Sony zaměřuje na multimediální aplikace. Mimochodem, HTC One (M8) a Sony Xperia Z2 mají stereofonní reproduktory Je umístěn nad a pod obrazovkou.

Technické specifikace

Samsung Galaxy S5 Sony Xperia Z2 HTC One (M8)

Systém

obrazovka

Procesor

Úložiště dat

Vnitřní paměť

baterie

Fotoaparát

Spojení

Rozměry

Hmotnost

Další funkce

Cena a dostupnost

Android 4.4.2, TouchWiz Android 4.4.2, uživatelské rozhraní Xperia Android 4.4.2, Sense 6
5,1 palce, Super AMOLED, 1920 x 1080 pixelů, 432 ppi 5,2 palce, LCD TRILUMINOS, 1920 x 1080 pixelů, 423 ppi 5 palců, 3 LCD, 1920 x 1080 pixelů, 441 ppi
Snapdragon 801, čtyřjádrový, 2,5 GHz Snapdragon 801, čtyřjádrový, 2,3 GHz Snapdragon 801, čtyřjádrový, 2,3 GHz
2 GB 3 GB 2 GB
16/32 GB + microSD 16 GB + microSD 16/32 GB + microSD
2 800 mAh, odnímatelná 3200 mAh 2 600 mAh
16 MP / 2,0 MP 20,7 MP, 4K / 2,2 MP Video UltraPixel, duální fotoaparáty / 5 MP
4G / LTE Cat 4, HSPA +, Bluetooth 4.0 LE, IrDA, NFC, USB 3.0 UMTS HSPA +, 4G / LTE, Bluetooth 4.0, NFC, WiFi, USB 2.0 4G / LTE Cat 3, HSPA +, Bluetooth 4.0, IrDA, NFC, USB 2.0
142 x 72,5 x 8,1 mm 146,8 x 73,3 x 8,2 mm 146,4 x 70,6 x 9,35 mm
145 g 163 g 160 g
Snímač otisků prstů, HDR v reálném čase, certifikováno IP67 Vysoce kvalitní sluchátka MDR-NC31EM, 4K video, certifikované IP55 a IP58 (voda) a IP55 (prach) 5 MP přední kamera s širokoúhlým objektivem a BIS, režim Xtreme pro úsporu energie (5% spotřeba po dobu 15 hodin), ovládání pohybu v pohotovostním režimu
689 € 699 Euro 729 €
14 Xperia Z2 Water

Sony Xperia Z2 je odolný proti vodě a prachu. / © Sony

výsledek

Mohl jsem i nadále mluvit o drobných rozdílech mezi nimi všemi, ale chtěl jsem se zaměřit na to, co jsem viděl jako nejdůležitější rysy. Jedna věc je jasná: žádný výrobce nechtěl riskovat a představit zcela nový produkt. I když najdeme změny v rozhodujících aspektech, jako je baterie nebo fotoaparát.

Diskuse začíná, takže vás vyzývám, abyste do komentářů napsali, co je pro každý z těchto smartphonů dobré a co špatné. Osobně se ocitám mezi Sony Xperia Z2 a HTC One (M8). Co o tobě? Který byste si vybrali?