Galaxy S6 vs iPhone 6 – Srovnání fotoaparátu

Společnost Samsung uvedla veřejnost do rozpaků ohledně výsledků fotoaparátu iPhone 6 při slabém osvětlení během Galaxy S6 Unpacked of the Galaxy S6, který se konal na MWC 2015. Korejský výrobce představil výsledky působivého fotoaparátu Galaxy S6 a porovnal jej s pořízenými fotografiemi. s iPhone 6 Plus. Níže vám ukážeme všechny podrobnosti tohoto srovnání Samsung vs. Apple, ve kterém jsme přidali další srovnání fotografií mezi Galaxy S6 a LG G Flex 2.

Galaxy S6 (vlevo) a iPhone 6 (vpravo) proti sobě, aby zjistili, kdo pořizuje lepší snímky. / © ANDROIDPIT

Dovolte mi dát vás na místo. U stánku Samsung na MWC byla uvnitř malá krabička s pódiem. Vedle krabice byla díra, kde bylo možné pořídit obrázek. Tímto způsobem jsme mohli kontrolovat výsledky za špatných světelných podmínek prostřednictvím našich zaměstnanců a samozřejmě různých smartphonů, jako je Galaxy S6.

Myšlenka toho byla velmi jednoduchá: Galaxy S6 odvede mimořádnou práci, která nám umožní starat se o náš osobní smartphone a přát si nový terminál Samsung. Neváháme ani na okamžik a využijeme příležitosti k porovnání Galaxy S6 s iPhone 6.

AndroidPIT GalaxyS6 iPhone6 ​​Rozbalené snímky

Toto je snímek obrazovky Galaxy S6, který byl během jeho prezentace velmi oceněn. / © Samsung

Kromě iPhone 6 jsem měl po ruce také G Flex 2, takže jsem měl také příležitost provést srovnání mezi dvěma jihokorejskými výrobci. Výsledky srovnání s G Flex 2 najdete na konci článku, ale nejprve začneme s iPhone 6.

Galaxy S6 (vlevo) a iPhone 6 (vpravo). / © ANDROIDPIT

Galaxy S6 vs iPhone 6 – Slabé světelné podmínky

Začněme představením kamer. IPhone 6 má 8 MP senzorový fotoaparát (3265 x 2448 pixelů) v poměru 4: 3. Galaxy S6 má 16 MP snímač (5312 x 2988 pixelů) v poměru 16: 9. Takže obrázek, který vidíte nad iPhone 6, je mírně zvětšený a oříznutý, aby zobrazoval stejnou část jako fotografie Galaxy S6 se stejnou velikostí obrazovky.

I když se to může zdát nespravedlivé (všechny obrázky při přiblížení ztrácejí detaily), neexistuje opravdu spravedlivý způsob, jak porovnat 8MP snímač se 16MP snímačem. Zvu vás k návštěvě mého profilu na Google+ a podívat se na originály.

Porovnání fotoaparátu se slabým osvětlením AndroidPIT Galaxy S6 iPhone 6 2

Pokud přiblížíme, zjistíme, že iPhone 6 má ztrátu barev a kontrastu. / © ANDROIDPIT

Jak lze okamžitě vidět, Galaxy S6 nabízí mnohem lepší výsledek než iPhone 6. Telefon Apple odvádí dobrou práci a je rozhodně mnohem lepší než jiné telefony, ale za špatných světelných podmínek dosahuje Samsung S6 vrcholu.

Ve skutečnosti je fotografování Galaxy S6 při slabém osvětlení tak dobré, že může konkurovat některým DSLR (digitálním zrcadlovkám). Výsledek ukazuje dobrý kontrast, skvělé barvy a stíny a nakonec velmi detailní obraz. Jak se blížíte, můžete vidět, jak dobře Galaxy S6 zpracovává lesklé skvrny. Jako obvykle najdeme v nejtmavších oblastech nějaký šum, ale výsledky jsou bezpochyby fenomenální. Všimněte si, že potřebujeme další přiblížení, abychom zobrazili stejnou oblast na obrázku iPhone 6.

Pokud se přiblížíme, vidíme, že S6 ukazuje detaily lépe než iPhone 6. / © ANDROIDPIT

Galaxy S6 vs LG G Flex 2 – Slabé světelné podmínky

Nyní je čas na G Flex 2. Musím přiznat, že jsem si zpočátku mezi těmito dvěma fotkami nevšiml rozdílu, a tak jsem se rozhodl pořídit další. Také jsem si nevšiml ničeho zvláštního. Všimněte si, že G Flex 2 má Full HD displej ve srovnání s QHD displejem Galaxy S6.

Stejná scéna, ale různé telefony. Galaxy S6 (vlevo) a LG G Flex 2 (vpravo). / © ANDROIDPIT

Pokud jde o podrobnosti fotografování: Galaxy S6 fotografoval v poměru 16: 9 (5312 x 2988 pixelů) a 16 MP v automatickém režimu s režimem HDR nebo bez filtru. LG G Flex 2 měl 13 MP (4128 x 3096 pixelů) v poměru 4: 3, také automaticky a bez HDR, filtrů nebo úprav. Stejně jako u iPhone 6 jsme museli trochu přiblížit G Flex 2, abychom ukázali stejnou oblast.

Na první pohled jsou dva výstřely docela podobné. Pokud se podíváte na šum v černých částech fotografie, uvidíte, že Galaxy S6 obsahuje méně viditelný šum nebo zrnitost.

Pokud přiblížíme, všimneme si, že LG G Flex 2 (vpravo) vykazuje více šumu v tmavých oblastech. / © ANDROIDPIT

Když se přiblížíme, můžete vidět, že Galaxy S6 zobrazuje jinou oranžovou barvu. Problém je v tom, že jelikož je kolo uvnitř krabice, nemohl jsem ovládat, které z oranžových odstínů jsou blíže ke skutečné věci. Samozřejmě je jasné, že G Flex 2 produkuje intenzivnější oranžovou barvu.

Pokud přiblížíme ještě blíž, všimneme si, že v textu, který se objeví na palivové nádrži, můžete vidět, že Galaxy S6 zvládá odraz světelného zdroje lépe (ale velmi málo) než G Flex 2.

Pokud se přiblížíme, je těžké jednu vybrat, i když si myslím, že LG G Flex (vpravo) odvádí lepší práci. Co myslíš? / © ANDROIDPIT

výsledek

Je snadné říci, že Galaxy S6 odvádí skvělou práci, jak jsme viděli na dvou smartphonech, které již mají velmi dobrý fotoaparát. Díky tomuto testu jsem také zjistil, že to, co Samsung ukázal v Unpacked, není daleko od reality.

Společnost LG nevěnovala fotoaparátu LG G Flex 2 velkou pozornost a existují důvody, proč jeho výsledky předčí výsledky iPhonu 6. Pokud si pamatuji, LG právě řekla, že vyvíjí software.

Stručně řečeno, můžeme říci, že Galaxy S6 má nejlepší kameru pro Android, ale G Flex 2 za tím není pozadu.

Co si myslíte o těchto výsledcích?