Blog

Generální ředitel společnosti Uber říká, že společnost dosáhne ziskovosti…

Ztráty Uber rostou, ale pokračující těžká váha nyní předpovídá, že bude zisková asi za dva roky.

Generální ředitelka Dara Khosrowshahi v pondělí uvedla, že cílem společnosti je dosáhnout ziskovosti po očištění o úroky, daně, odpisy a odpisy po celý rok 2021.

Uber zrychlil růst tržeb tím, že ve třetím čtvrtletí nashromáždil 3,81 miliardy USD. Reprezentativní obrázek: Reuters

“Doufáme, že jsme vám ukázali, že můžeme dosáhnout nejen špičkového růstu, ale špičkového růstu pomocí disciplíny,” uvedl Khosrowshahi na konferenčním hovoru pro investory. “Celosvětově to dokážeme jen díky velmi, velmi tvrdé práci všech našich zaměstnanců a také díky partnerství měst a řidičů, se kterými pracujeme.”

Společnost v San Francisku zrychlila růst tržeb tím, že ve třetím čtvrtletí nashromáždila 3,81 miliardy dolarů, což je o 30 procent více než ve stejném období loňského roku. V posledním čtvrtletí se tržby ve srovnání s předchozím rokem zvýšily o 14 procent.

Uber však ve čtvrtletí ztratil 1,16 miliardy dolarů a prodloužil sérii porážek. Ztráta ve třetím čtvrtletí zahrnovala 401 milionů USD v odměně na základě akcií související s počáteční veřejnou nabídkou.

Ztráta dosáhla 68 centů, což je více než schodek ve výši 986 milionů USD ve stejném období loňského roku.

Ztráta na akcii v posledním čtvrtletí však byla menší, než Wall Street očekávala. Analytici odhadují ztrátu 82 centů na akcii, uvádí FactSet.

Její tržby také ve čtvrtletí překonaly očekávání 3,63 miliard USD.

Uber přesvědčil více lidí, aby využili svou produktovou řadu. Počet aktivních spotřebitelů za měsíc na všech jeho platformách se ve srovnání se stejným obdobím loňského roku zvýšil o 26 procent, ale zvýšil se na 103 milionů, což je méně, než očekávalo 104,4 milionu analytiků dotazovaných společností FactSet.

Hrubé rezervace vzrostly na 16,5 miliard USD, což je o 29 procent více než ve stejném období loňského roku, ale méně než očekávali analytici 16,7 miliard USD dotazovaní společností FactSet.

Minulý měsíc vedení společnosti Lyft uvedlo, že očekává, že konkurenční přepravní společnost bude ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 zisková.

Khosrowshahi uvedl několik podrobností o tom, jak se různé jednotky v Uberu změní, aby společnost dosáhla svého nového cíle ziskovosti.

“Samozřejmě, i když budeme i nadále investovat do růstu a síly naší platformy, zejména do některých našich novějších a vysoce potenciálních podniků, jako je Eats, budeme i nadále opatrnými správci kapitálu, činíme tvrdá rozhodnutí a děláme vše, co je nutné.” Investice v dolarech je důležitá, “uvedl Khosrowshahi.

Uber i Lyft čelí potenciálně vyšším nákladům na platby řidičům. V září přijala Kalifornie zákon, který požaduje, aby byla doprava klasifikována jako zaměstnanci, kteří by jim mohli umožnit pobírat minimální mzdu, výhody a odměnu pracovníků. V reakci na to Uber a Lyft navrhli hlasovací iniciativu s cílem vyjmout své společnosti z nového zákona.

“Myslíme si, že existuje lepší odpověď,” řekl Khosrowshahi. Nový kalifornský zákon je zahrnut do předpovědi budoucí ziskovosti společnosti Uber a společnost Uber již funguje podle podobných zákonů ve státech, jako jsou Massachusetts, New Jersey a Connecticut.

Khosrowshahi uvedl, že Kalifornie představuje 9% globálních jízd společnosti Uber a jí rezervace.

Khosrowshahi uvedl v New Yorku, kde předpisy přinášejí přepravním společnostem zvyšovat ceny, „rozhodně to poškodilo objemy ve vnějších čtvrtích, kde lidé potřebovali více dopravy.“ Řekl však, že navzdory rostoucím cenám na některých trzích se frekvence využívání služeb Uber zvýšila.

Někteří analytici se obávají, že až vyprší doba výluky, tlak na akcie společnosti Uber tyto víkendy zaplaví trh, což umožní hlavním akcionářům společnosti, včetně vedoucích pracovníků a investorů, prodat své akcie.

„Jakmile se zasvěcenci a raní soukromí investoři obrátí k odchodu, mohlo by dojít ke zvýšení prodeje,“ řekl Dan Ives, generální ředitel Wedbush Securities.

Ve třetím čtvrtletí společnost Uber reorganizovala své finanční informace do pěti segmentů: Rides, Meals, Cargo, Other Gambling a Advanced Technologies Group, která zahrnuje autonomní vozidla, včetně jízdních kol, skútrů a dopravy.

Ives uvedl, že zvýšení transparentnosti kolem obchodních jednotek je krok správným směrem.

V pondělí zavírá na 31,08 USD cena akcií Uberu od květnového IPO ztratila téměř třetinu své hodnoty.

Akcie po zprávě o zisku klesly přibližně o 5 procent v mimopracovních transakcích.

Konkrétní datum vypršení platnosti ve čtvrtek 10 7. listopaduDiwali Velká sleva Předčasné uzavření Poslední šance získat Moneycontrol Pro na jeden rok @ Rs. 289 / – pouzeKód kupónu: DIWALI.

Back to top button

Annonsblockerare upptäckt

Du måste ta bort AD BLOCKER för att fortsätta använda vår webbplats TACK