Google Assistant se chystá rozpoznat váš obličej

Nejnovější beta verze aplikace Google ukazuje vzrušující novou funkci již brzy: Vyhledávací gigant může nechat svého virtuálního asistenta identifikovat uživatele nejen podle jeho hlasu, ale také podle jeho tváře.

Důkazy pro tuto teorii objevili kolegové z Android Police v nejnovější beta verzi aplikace pro Android od Googlu. V kódu je uvedeno více odkazů na novou funkci nazvanou Face Match. Bohužel neexistuje podrobný popis této funkce, ale lze ji identifikovat pouze přečtením názvu.

Nejlogičtější hypotézou je, že Google Assistant bude brzy schopen rozpoznat tvář uživatele a použít ji k vytvoření přizpůsobeného obsahu nebo k ověření různých akcí na jiných připojených zařízeních. Tento kód také naznačuje, že funkce nebude omezena na jedno zařízení, místo toho si uživatelé mohou zaregistrovat více zařízení, která Assistant rozpozná.

AndroidPIT Google Assistant anglicky

Chcete, aby Asistent Google rozpoznal váš obličej? / © NextPit

Face Match pravděpodobně také umožní více lidem ukládat jejich tváře na stejný účet Google. Abyste mohli tuto funkci využít naplno, potřebujete kamerové zařízení, což znamená téměř jakýkoli smartphone nebo tablet.

Momentálně o tom nemáme více informací a není jasné, kdy bude Face Match použit v Asistentovi Google. Nová funkce však pravděpodobně nějakou dobu funguje a může přijít kdykoli. Nebo kdo ví, možná to kalifornský gigant odhalí v příštím vydání Google I / O, které se uskuteční v květnu.

Myslíte si, že je nutné nechat asistenta Google rozpoznat tvář uživatele?