Google Model Card Toolkit si klade za cíl…

Google vydal sadu nástrojů, která, jak doufá, přinese do modelů AI určitou transparentnost.

Lidé si dávají pozor na velké technologické společnosti, jako je Google. Lidé se také obávají AI. Když tyto dva zkombinujete, získáte obecnou nedůvěru, která může zabránit velkým průlomům.

Sada Model Card Toolkit si klade za cíl zasáhnout a usnadnit hlášení transparentnosti modelu AI pro vývojáře, regulační orgány a následné uživatele.

V loňském roce společnost Google vydala Model Cards.

Karty modelu poskytují strukturovaný rámec pro prostředek modelu ML, jeho použití a podávání zpráv o etickém hodnocení a poskytují podrobný popis navrhovaných použití a omezení modelu.

Google zatím vydal Model Cards pro modely s otevřeným zdrojovým kódem vytvořené na platformě MediaPipe, stejně jako komerční služby detekce objektů Cloud Vision API a služby detekce obličeje.

Nová sada nástrojů pro modelové karty společnosti Google zjednoduší proces vytváření pro třetí strany tím, že kompiluje data a pomůže vytvořit cílená rozhraní pro konkrétní publikum.

Zde je příklad vzorové karty:

MediaPipe zveřejnil modelové karty pro každý ze svých open source modelů ve svém úložišti GitHub.

Abychom předvedli, jak lze v praxi použít Model Card Toolkit, Google publikoval Colab tutorial, který vytváří Model Card pro jednoduchý klasifikační model trénovaný podle datové sady UCI Revenue Census.

Chcete-li se ponořit přímo dovnitř, můžete přistupovat k sadě Model Card Toolkit. tady.

(Foto Marc Schulte na Unsplash)

Chcete slyšet od lídrů oboru diskutovat o podobných tématech? Zúčastněte se 5G Expo, IoT Tech Expo, Blockchain Expo, AI & Big Data Expo a Cyber ​​Security & Cloud Expo World Series s akcemi, které se budou konat v Silicon Valley, Londýně a Amsterdamu.

Štítky: ai, umělá inteligence, Doporučené, Google, karta šablony, sada nástrojů šablony karet