Google může vypnout své zpravodajské služby z důvodu nové směrnice Evropské unie o autorských právech

Stejně jako dříve ve Španělsku Google odmítne zaplatit „poplatek za připojení“ stanovený novou evropskou směrnicí o autorských právech … toto je opatření, které může učinit vaši zpravodajskou službu. zprávy Google zavírá se … tentokrát na evropské úrovni.

zprávy Googlezprávy Google

Podle výkonného ředitele společnosti Google společnost uvažuje o uzavření služby Google News v Evropě z důvodu uznání povinnosti vydavatelů generované platit agregátorům zpráv předpokládané v novém vydání. Směrnice Společenství o reformě autorských práv v komunitě s cílem přizpůsobit se nové technologické realitě.

Tzv. „Poplatek za připojení“, Článek 11 Nová směrnice o autorských právech na společném digitálním trhu a Článek 13Vynucení webů, které umožňují nahrávání obsahu, například Youtube, cvrlikání nebo Facebook Mít filtry pro nahrávání a mechanismy automatického odstraňování obsahu, které jsou považovány za „nezákonné“ z důvodu porušování autorských práv.

V rozhovoru pro noviny The Guardian šéf zpravodajských služeb Google Richard Gingras uvedl, že společnost nikdy nechtěla vypnout službu, kterou lidé používají, a zpravodajská služba pro Google přímo negeneruje peníze. počítaje v to. Slouží pouze k údržbě a odesílání dalších služeb Google, které zobrazují reklamy.

Existují různí zastánci směrnice EU, například tradiční vydavatelé (noviny), kteří obviňují společnost Google ze získávání finančních prostředků na reklamu, které lze použít k udržení jejich vysílání, nebo hudebníci, kteří upřednostňují filtry pro nahrávání. .

Většina nezávislých webů velkých mediálních společností však spoléhá na to, že vám Google zasílá provoz prostřednictvím Zpráv Google. Zastánci svobody internetu se obávají, že nová pravidla poškodí inovace v Evropě tím, že znesnadní sdílení veřejného obsahu. Kvůli vypnutí Zpráv Google ve Španělsku jsme ztratili velký počet uživatelů a na vlastní kůži víme, co toto opatření znamená pro malé blogy v jiných zemích Evropské unie.

V září Evropský parlament hlasoval pro novou směrnici, ale dokud nevstoupí v platnost, budou státy, které tvoří Unii, muset přijmout zákony založené na ustanoveních směrnice, než budou muset technologické společnosti provést změny. Google doufá, že tento proces ovlivní, než vstoupí v platnost nové zákony.

Když byl ve Španělsku v roce 2014 přijat podobný zákon, Google vypnul službu Google New v naší zemi a poškodil zpravodajské weby, které by zákon měl chránit kvůli poklesu provozu. Takové opatření jen utrpí … Na jedné straně uživatelé, kteří chtějí jednoduchý přístup k nejlepším zprávám, a na druhé straně pouze média, která zprávy produkují, a uvidí, jak se jejich provoz sníží.

Zdravím z hloubky bytů.