Google Play a App Store ve 2. čtvrtletí

Google-Play-vs-App-Store

Všichni víte, že pokud existuje konkurence mezi dvěma světy, pak jsou Android a Apple. Věční soupeři se vždy snaží dokázat kdo je lepšía hledají důvody pro to, aby bylo jedno prohlášeno za lepší než druhé. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak zjistit, zda je nainstalován operační systém a zda má věrné uživatele, je zobrazení obchodu s aplikacemi. Ať tak či onak, máme dva nejlepší obchody s aplikacemi v mobilním segmentu, takže se musíme omezit na data, abychom dospěli k závěru.

Nyní je dobře známo Google Play hostí více aplikacíJe pravda, že mnoho z nich je bezcenných a zcela zbytečných, ale data potvrzují, že je toho více než vlastnictví. Pokud jde o jeho kvalitu, Apple je jasným vítězem, protože má méně aplikací, ale mnoho funkčnější.

Dnes se díky App Annie můžeme naučit některá data zobrazená v grafech, která vás určitě zajímají. Máme například data, která ukládají stahování více aplikací; tady je Google Play, a O 85% více stažení. Můžeme také zjistit, které kategorie uživatelé používají nejčastěji nebo kolik času v každé z nich stráví.

Nakonec vidíme jedno z nejzajímavějších údajů, Země, které stáhnou nejvíce aplikací v obou obchodech. Jedna věc je jasná, hry zůstávají nejdůležitějším zdrojem příjmů pro obě platformy. Apple získává dort ve výše zmíněných příjmech, protože jeho aplikace dávají vývojářům více peněz, přestože mají méně stahování.

Co si myslíte o těchto datech?