Google přijímá etickou radu pro umělou inteligenci …

Google odstranil problematickou etickou komisi pro AI méně než týden po jejím vytvoření.

Zdálo se, že představenstvo představovalo společnost od začátku, i když možná až příliš. Některé názory by neměly být zastoupeny.

Google napsal ve svém prohlášení:

“Ukázalo se, že v dnešním prostředí ATEAC nemůže fungovat tak, jak bychom chtěli.” Proto dokončujeme radu a vracíme se k rýsovacímu prknu.

„Budeme i nadále odpovědní za naši práci na důležitých otázkách vyvolaných umělou inteligencí a najdeme různé způsoby, jak k těmto otázkám získat externí vstup.“

V představenstvu Google byl pravicový konzervatívec Kay James, předseda Heritage Foundation. Nadace má v minulosti odpor proti LGBTQ a právům přistěhovalců a mnoho lidí věří, že by neměla být podporována. Sám James sdílí s veřejností velmi pravicové názory.

Skupina zaměstnanců společnosti Google, kteří si říkají „Zaměstnanci společnosti Google proti transphobii“, napsala příspěvek kritizující jeho jmenování. Zdůraznila několik tweetů, které nedávno kritizovaly zákony zaměřené na zastavení právní diskriminace, jako je zákon o rovnosti. genderová identita, pohlaví a sexuální orientace.

Většina lidí by souhlasila s tím, že taková zkreslení nelze automatizovat pomocí algoritmů. Minulý týden představila společnost AI News zprávu, která odhaluje, že 94 procent vedoucích IT se chce zaměřit na etický vývoj AI ve větším odvětví.

Odezva na Jamesovo jmenování nebyla jediným problémem, kterému čelí představenstvo Google. Představenstvo mělo zjevně potíže s udržením členů.

V sobotu tweetoval Alessandro Acquisti, ekonom chování a výzkumník ochrany soukromí:

Rozhodnutí Google distribuovat desku bylo v tuto chvíli pravděpodobně správné. Tyto typy řídicích panelů jsou důležité, ale je třeba je spíše opravit, než je potenciálně způsobit.

Máte zájem diskutovat o podobných tématech a jejich případech použití od lídrů v oboru? Chcete-li se dozvědět více, zúčastněte se akcí AI a Big Data Fair s nadcházejícími přehlídkami v Silicon Valley, Londýně a Amsterdamu. Je umístěn na stejném místě jako IoT Tech Expo, Blockchain Expo a Cyber ​​Security & Cloud Expo.