Google propouští další Pixel 4 a na přední straně bude mít snímač pohybu. Google na svůj další mobilní telefon použil technologii Project Soli.

Google propouští další Pixel 4 a na přední straně bude mít snímač pohybu. Google na svůj další mobilní telefon použil technologii Project Soli.

Úniky mobilních telefonů jsou každodenní záležitostí. Existují stránky velkých technologických reportérů a jejich jediným úkolem je prozkoumat další podrobnosti o vlajkových lodích hlavních telefonních společností. Tentokrát ale Google převzal otěže a rozhodl se filtrovat funkce dalšího Pixel 4.

Doporučujeme také: Takto funguje systém rozpoznávání obličeje nového iPhone X.

Všichni už víme, že příští Pixel nepřinese zářez a respektovat rámečky v telefonu, ale na oplátku Google integruje radar Soli do telefonu. To by mělo stačit k tomu, aby se to konečně dostalo na úroveň iPhone nebo Galaxy.

Co je radar Soli?

Radar Soli je čip, na kterém Google pracuje již několik let a původně byl určen pro použití v chytrých hodinkách. Radar Jedná se o snímač pohybu, který umožňuje detekovat milimetrové pohyby v blízkosti telefonu a to nám například umožní vypnout pohybový alarm, aniž bychom se dotkli terminálu, nebo snad nahradit skladbu kliknutím.

Soli budete mít také zámek obličeje založený na matici infračerveného paprskuStejně jako Apple Face ID, na rozdíl od samotné konkurence, funguje funkce rozpoznávání obličeje Google, i když je telefon vzhůru nohama. Můžete také odemknout plochu svého mobilního telefonu od okamžiku, kdy telefon zvednete.

Google pokřtil tuto funkci jako Montion Sense a díky tomu se budeme cítit jako Tony Stark ve spolupráci s Jarvisem. No, může to ještě chvíli trvat, ale blížíme se blíž a blíž.

Pixel 4, první radarový telefon Soli na světě, bude zveřejněno v říjnu.