Google zaznamenal všechna vaše hlasová vyhledávání; Takto je můžete smazat

Kolikrát jste řekli „Ok Google“, hledali jste něco, co opravdu potřebujete, a kolikrát jste rozmazali, abyste viděli, co se stalo? Všechna tato hlasová vyhledávání se zaznamenávají a ukládají na Google. Takto je můžete najít a odstranit.

Nikdy jste se neptali, ale Google ano. Každé vaše hlasové vyhledávání v Asistentovi Google bylo uloženo, ale existuje způsob, jak je najít a odstranit.

Se spuštěním „Můj účet“ nového portálu Google, kde je možné zobrazit osobní údaje a nastavení ochrany osobních údajů uložené na Google. Tyto informace zahrnují zvukové záznamy pořízené pomocí Asistenta Google. Můžete k nim přistupovat prostřednictvím tohoto odkazu.

Moje historie hlasového vyhledávání. / © Google

Google vytvořil tento portál, aby byl svým uživatelům otevřenější ohledně typu informací, které ukládá, a aby vyčistil svůj image jako sběratel dat. Toho, čeho je dosaženo, je opačný účinek. Stačí jediný pohled na všechny záznamy nebo historii polohy uvedené v sekci „Můj účet“, aby vaše vlasy zůstaly rovné.

Technologický gigant ukládá téměř každý pohyb, který s telefonem provádíme, ale není jasné, proč by měl nahrávat hlasové hovory. Může to souviset se zlepšením hlasových služeb (včetně dalších funkcí, jako je Google Translate), nebo to může být z komerčních důvodů. Pravdou je, že navzdory tomu, jak otevřený je portál „Můj účet“, není přístup na tuto stránku tak snadný jako ostatní.

Google nikdy nespecifikoval, proč tyto informace potřebuje. Zajímavé je, že nová verze Android Marshmallow umožňuje upravovat oprávnění každé aplikace k různým částem telefonu, včetně mikrofonu. Pokud však v nabídce aplikací přejdeme do sekce „Google Now Luncher“, není možné omezit přístup této funkce k mikrofonu. Ve skutečnosti není v tomto případě možné omezit jakékoli povolení. Pokud tedy nechcete, aby Google nahrával váš hlas, přestaňte tuto službu používat.

zabezpečení smartphonu

© ANDROIDPIT

Jak odstranit hlasové hovory uložené v Chytrých kartách Google?

Jakmile jste v historii, otevřete nabídku „Zvuk a hlasová aktivita“ z nabídky vlevo a zobrazte své hlasové záznamy. Chcete-li je smazat, jednoduše zaškrtněte políčko, které se zobrazí nalevo od každého ze zvukových souborů, a v horní části vyberte možnost Odstranit.

Chcete-li odstranit všechny najednou, přejděte do nabídky se třemi tečkami vpravo nahoře a klikněte na Odstranit> Pokročilé. Uvnitř uvidíte možnost, která vám umožní mazat zvukové soubory všech dob.