Hledání ventilu pro kódy EU …

Evropská unie, zjevně jediný vládní orgán, který ovládá technologické platformy, se nyní zaměřuje na největší obchod se stolovými hrami Steam. a jeho tvůrcem je Valve.

Zasláním „Prohlášení o námitce“ společnosti Valve a pěti dalším vydavatelům videoher způsobila komise skandál proti „geoblokujícím“ zvyklostem společností v nákupu – to znamená, že zakazuje uživatelům používat jejich aktivační kódy. Hry zakoupené mimo zemi vašeho bydliště.

Případ se navíc zaměřuje na Bandai Namco, Focus Home, Koch Media a ZeniMax, aby dosáhli dohod s distributory her, včetně Valve.

Komise tvrdí, že kroky těchto společností byly v rozporu s antimonopolními pravidly EU.

„Na skutečně digitálním jednotném trhu by evropští spotřebitelé měli mít právo nakupovat a hrát videohry, které chtějí, ať žijí kdekoli v EU. Spotřebitelům by nemělo být bráněno ve vyhledávání míst mezi členskými státy, aby našli nejlepší dostupnou nabídku. „Společnost Valve a pět vydavatelů videoher pro PC mají nyní příležitost řešit naše obavy,“ uvedla komisařka Margrethe Vestagerová ve svém prohlášení.

Jak zdůrazňují online zastánci společnosti Valve, existuje několik důvodů, proč má „geoblokování“ smysl. Zvýšení regionálního prodeje může vývojářům her pomoci najít publikum na nových trzích a zároveň zaplatit plnou cenu za dotování zbytku trhů chleba a másla. Udržení jednotných cen na celém světě může vývojářům způsobit obtížné nalezení ideálního cenového bodu.

Zdá se, že se tyto společnosti budou snažit být k EU milé a pokračovat ve svých postupech jinde.

Kontaktovali jsme společnost Valve s žádostí o komentář.

h / t: Owen Williams