Honor Vision TV je prvním zařízením HarmonyOS od společnosti Huawei

Společnost Huawei oznámila své první zařízení s technologií HarmonyOS: pár inteligentních televizorů s názvem Honor Vision a Honor Vision Pro bude v Číně k dispozici příští týden. Zařízení360.

HarmonyOS, který byl včera oznámen, je hlavním pokusem společnosti Huawei snížit závislost na operačním systému Android společnosti Google. Vzhledem k tomu, že společnost Google v květnu pozastavila licenci Huawei na Android, společnost byla otevřená ohledně plánů na vývoj alternativního operačního systému, přestože uvedla, že HarmonyOS je ve vývoji již více než dva roky.

HarmonyOS bude nakonec fungovat na všem, od přenosných zařízení po počítače a tablety, ale Huawei tvrdí, že se prozatím zaměřuje na „chytré displeje“. Společnost uvedla, že prozatím plánuje nadále používat Android pro své vlastní smartphony, i když operační systém uvádí, že je připraven k provozu na telefonech.

Pokud jde o hardware, televizory zahrnují čipovou sadu Huawei Honghu 818, osmijádrový procesor, který bude zpracovávat obrazy viděné na obrazovce. Budou také obsahovat 55palcový 4K displej a lze je použít jako inteligentní domácí rozbočovač. Zařízení360. Obrazovky budou moci poskytnout divákům informace o počasí a sledovat balíčky a být ovládány pomocí smartphonu.

Když se začnou prodávat 15. srpna, Honor Vision se bude prodávat za 3 799 ¥ (přibližně 540 $) a Honor Vision Pro za 4 799 ¥ (přibližně 680 $).

Mezi těmito dvěma modely existují určité rozdíly: Honor Vision Pro přichází také s nastavitelnou vyskakovací kamerou a šesti mikrofony vzdáleného pole, které lze použít pro videohovory v rozlišení 1080p a 30fps. Honor Vision Pro přichází také se šesti 10W reproduktory, zatímco Honor Vision pouze se čtyřmi.

Neměli byste očekávat, že televize zasáhne západ tak brzy. Společnost Huawei již dříve uvedla, že s HarmonyOS původně plánovala soustředit své úsilí výhradně na čínský trh, což znamená, že je nepravděpodobné, že by zařízení bylo celosvětově k dispozici při uvedení na trh.

Je nepravděpodobné, že Huawei bude letos jediným novým čínským startupem, který uvidí televizní trh. V loňském roce společnost OnePlus oznámila, že bude vyrábět televizi, a nedávné podání u technické skupiny Bluetooth naznačuje, že jejich první modely mohou být brzy na cestě. Na rozdíl od Honor TV však sada OnePlus pravděpodobně běží spíše na Androidu než na interním operačním systému OnePlus.