Huawei Mate 30 může být vydán bez aplikací Google kvůli sankcím USA.

Budoucí smartphony v řadě Huawei Mate 30 Podle zpravodajské agentury Reuters mohou aplikace Google vstoupit na trh z důvodu zákazů obchodu americké vlády bez instalace. Tak Huawei Mate 30 může být dodáván bez obchodů Google Play, Gmail, Chrome, Gmaps a dalších aplikací, které jsou součástí ekosystému Android..

„Mate 30 nelze prodávat s licencovanou verzí Androidu a souvisejících aplikací Google kvůli zákazu amerického obchodu s Huawei,“ řekl novinářům mluvčí Google. Manažeři čínské společnosti uvedli, že budou i nadále používat Android a ekosystém, jinak se budou muset uchýlit k vlastnímu operačnímu systému.

V polovině května prezident Spojených států Donald Trump zakázal americkým výrobcům jednat s Huawei bez zvláštního povolení. Americké ministerstvo obchodu obdrželo přes 130 žádostí o obchodní licence, ale žádná nebyla přijata. Není známo, zda Google požádal o povolení pokračovat ve spolupráci s čínskou společností Huawei.

Jak víte, Huawei nabídl svůj vlastní operační systém Harmony OSschopné provozu na široké škále zařízení. I když bylo oznámeno, že bude používán na televizorech a dalších chytrých zařízeních: telefony Huawei, které mají být vydány, stále mají Android.

Podle nejnovějších údajů Huawei Mate 30 Mohl by být představen v Mnichově příští 18. září (podle jiných zdrojů o den později, 19. září).

V současné době vlajkový model, Mate 30 Pro Bude vybaven čipovou sadou Kirin 990, jeho hlavní fotoaparát bude mít čtyři senzory a jeho baterie bude mít podporu pro rychlé nabíjení … Co však ještě není známo, je, zda uvidíme Android běžící na tomto terminálu, nebo jej budeme muset použít. Harmony OS.

Zdravím z hloubky bytů.