Image Asset Studio pro Android – vytvořte si ikony pro aplikace

Obvykle, pokud si přečtete všechny naše články, uvidíte to v některých případech ještě předtím, než mluvíme o Android Studio, a dnes se chceme zastavit u jednoho z jeho nejlepších nástrojů. Pravdou je, že tato platforma má sekci nazvanou Image Asset Studioumožňuje vytvářet vlastní ikony aplikací.

Image Asset Studio je nepochybně jednou z nejlepších alternativ, které můžeme v takových případech vzít v úvahu, protože díky tomuto systému budeme schopni ikony spouštěčů i spouštěčů, ikony panelu akcí a karet a nakonec ikony oznámení. Dále vám ukážeme podrobnosti o každém z nich.

O aplikaci Image Asset Studio

Jak jsme již řekli, Image Asset Studio vám umožní vytvářet různé typy ikon.Přizpůsobte si každý detail každého z nich pomocí vestavěného systému náhledu. Pojďme však do podrobností:

Ikony spouštěče

Ikona spouštěče je ikona, která představuje aplikaci z hlediska toho, jak ji můžeme vidět při používání. Nejlepší na těchto ikonách je, že je můžeme použít nebo změnit, jakkoli chceme. Každopádně byste měli vědět, že se změnami obrazovek a spouštěčů bylo vyvinuto Image Asset Studio, aby vyhovělo všem těmto podmínkám.

Ikony panelu akcí a záložek;

Ikony procesní lišty jsou ikony, které se plně zobrazují na procesní liště a představují různé akce systému. Ikony karet pak představují konkrétní karty v rozhraní pro více karet a jsou označeny jako vybrané nebo nevybrané. Podobně Image Asset Studio pro ně automaticky vytváří ikony.

Ikony oznámení

Konečně máme ikony upozornění, které se obvykle zobrazují v horní části obrazovky, kdykoli obdržíme oznámení od jedné z hlavních aplikací nainstalovaných ve smartphonu. Image Asset Studio automaticky vytváří ikony a co nejvíce přizpůsobuje váš mobilní telefon tak, aby byly viditelné v této horní části vašeho smartphonu se systémem Android.

Co jiného byste chtěli vědět o Image Asset Studio pro Android?