Instalace Android Lollipop na Xiaomi Mi3 a Xiaomi Mi4

Ať už vlastníte Xiaomi Mi3 nebo Xiaomi Mi4, snadno vám vysvětlíme, jak si užít Android Lollipop. Proč byste měli čekat, až dorazí oficiální aktualizace?

Vysvětlíme, jak získat Android Lollipop na vašem Xiaomi Mi3 nebo Mi4! / © ANDROIDPIT

Varování

Tento proces může nést rizika. Přečtěte si pozorně postup a neriskujte, pokud nemáte jasný krok. Ani AndroidPIT, ani já nejsme zodpovědní za to, co se může stát.

Než začnete, budete muset mít nainstalovanou pokročilou obnovu. Stejný čas Musíte mít zálohu všech svých datprotože níže uvedený postup vše odstraní.

Nainstalujte CWM na Xiaomi Mi3 a Mi4

Terminály Xiaomi se standardně dodávají s Mi Recovery, což není vůbec špatné, ale nedovolí nám dosáhnout účelu tohoto tutoriálu. Proto doporučuji nainstalovat CWM. Kroky, které je třeba dodržet, jsou:

 1. Stáhněte si soubor CWM_recovery.
 2. Připojte svůj Xiaomi k počítači přes USB a zkopírujte soubor do kořenového adresáře telefonu.
 3. Přejmenujte soubor jako Update.zip.
 4. Vypněte smartphone.
 5. Restartujte v režimu bez obnovení (Zvýšení hlasitosti + zapnutí / vypnutí).
 6. V nabídce se budeme pohybovat pomocí kláves pro zvýšení a snížení hlasitosti a výběr provedeme pomocí vypínače. Poté vybereme možnost „Angličtina“ a poté „nainstalovat update.zip na System One“ a „Ano“.
 7. Po dokončení procesu vybereme možnost Zavřít.
 8. Nyní se budeme muset vrátit zpět do režimu obnovení a ověřit, zda jsme úspěšně nainstalovali CWM. (Zvýšení hlasitosti + zapnutí / vypnutí).

Zálohujte Xiaomi Mi3 a Mi4

Pokud půjdeme, najdeme možnost získat zálohu Nastavení -> Další nastavení -> Zálohování a obnovení -> Místní záloha -> Zálohování. Uvidíme tam tři možnosti: „Systém“, „Aplikace“ a „Účty a kontakty“. Je důležité jít do každého z nich a zkontrolovat, zda jsou vybrány oblasti, které chcete zálohovat.

Jakmile je vybráno, stačí to přijmout kliknutím na tlačítko „Zálohovat“ a počkat, až bude proces dokončen. V závislosti na množství dat, které máte, to může trvat více či méně.

Záložní ROM

Tento postup se liší v případě, že si chcete vytvořit záložní kopii paměti ROM. Pokud se chystáte instalovat jinou ROM, je dobré mít záložní kopii ROM a nakonec se ukáže, že vás nepřesvědčuje nebo nefunguje tak, jak by měl. To je to, co Nandroid Backup obvykle nazývá.

Tato záloha se provádí z režimu obnovení (který jsme právě nainstalovali v předchozí části). Po vstupu do režimu obnovení vybereme zálohování a obnovení -> zálohování -> zálohovací systém 1 (povoleno).

Důrazně doporučujeme, abyste si přečetli našeho průvodce, jak vytvořit Zálohu, kde doporučujeme jiné způsoby vytváření záložních kopií, jako jsou aplikace a konverzace WhatsApp.

mi3 mi4 4

Tento proces platí pro oba smartphony. / © ANDROIDPIT

Nainstalujte si Lollipop na Xiaomi Mi3 a Mi4

Požadované soubory

Kroky, které je třeba následovat

 1. Zkopírujte všechny soubory do vnitřní paměti smartphonu.
 2. Vypněte telefon.
 3. Restartujte v režimu obnovení (Zvýšení hlasitosti + zapnutí / vypnutí).
 4. Vybereme „Vymazat data / obnovit tovární nastavení“ a souhlasíme s „Ano“.
 5. Jakmile je hotovo, my nainstalovat zip -> vybrat zip ze sdcard -> 0 a jdeme do složky, kde jsme stáhli ROM. Jakmile ROM najdeme, budeme jej muset přijmout v „systému 1 (aktivní)“. Přijímáme kliknutím na „Ano“. POZNÁMKA: Po dokončení procesu se nás zeptá, zda chceme vyřešit problém s rootem („Root access pravděpodobně ztratil opravu?“). Říkáme NE.
 6. Stejný postup opakujeme se zbytkem stažených souborů, tj. Jádro, root (‘mi3w-5.0-root), SuperUsuario a Gapps.
 7. Po dokončení instalace těchto souborů vyberte v hlavní nabídce možnost „restartovat systém nyní“.
 8. Dobře! Užijte si Lolipop!

Doufám, že tento návod byl pro vás užitečný. Pokud máte nějaké dotazy nebo problémy, použijte komentáře a my co nejdříve odpovíme.