Instalace Android Nougat na Nexus a Pixel

Letos chtěl Google vývojářům ještě usnadnit práci. V březnu byla poprvé vydána vývojová verze a poprvé byl spuštěn beta testovací program, který prostřednictvím OTA získal různé náhledy vývojářů. Android 7.1 Nougat je nyní k dispozici na zařízeních Google od loňského roku.

Uživatelé jednoho z následujících zařízení: Android One nyní může na svém zařízení aktualizovat na stabilní a nejnovější verzi Androidu 7.0 Nougat prostřednictvím OTA. Základním požadavkem na získání Android Nougat je mít jedno z těchto zařízení a poté aktualizovat operační systém pomocí jedné z těchto možností, které jsem vám nechal níže.

Aktualizujte Nexus na Android Nougat prostřednictvím OTA

Nejjednodušší způsob, jak aktualizovat zařízení Nexus na Android 7.0 Nougat, je aktualizace prostřednictvím OTA, což znamená, že obdržíte oznámení, stáhnete a nainstalujete jej. Abychom tuto aktualizaci získali prostřednictvím OTA, musíme být součástí Android Beta Programu Google spuštěného s Androidem 7.0.

android n náhled google

Nexus 6P v programu Android Beta. / © ANDROIDPIT

Chcete-li se zaregistrovat do programu Google, jednoduše přejděte na oficiální web Android Beta Progam pomocí svého účtu Google (kde jste se zaregistrovali na zařízení Nexus). Platforma zkontroluje, zda máte terminál, do kterého lze nainstalovat Android Nougat, budete součástí programu a na zařízení obdržíte oznámení o aktualizaci.

instalační program verze Android n google nexus android beta program obrázek 00

Program Android Beta. / © Google Android / ANDROIDPIT

Nainstalujte si tovární obrázek Android Nougat

K dispozici je také ruční nastavení, které ponechá zařízení jako výchozí od výrobce. Abychom na našem portu zobrazili tovární obrázek pomocí Android Nougat, budeme potřebovat počítač s již nainstalovaným softwarem. Kromě toho musíme zachovat tovární obraz odpovídající našemu zařízení, který budeme blikat pomocí kabelu USB v počítači.

Chcete-li stáhnout tovární obrázek, musíme navštívit web Android Developers a stáhnout soubor .tgz, který obsahuje obrázek našeho konkrétního zařízení.

  • Android Pixel
  • Pixel XL pro Android
  • Nexus 6P Android
  • Nexus 5X pro Android
  • Pixel C pro Android
  • Nexus Player pro Android
  • Nexus 9 (bezdrátový) Android
  • Nexus 6 pro Android
  • Nexus 9 (LTE) Android

Pokyny k instalaci továrního obrazu

Varování: Blikání obrázku na zařízení ohrožuje zařízení. Vytvořte zálohu, protože všechny informace v zařízení budou odstraněny. Postupujte na vlastní riziko.

V našem počítači musí být nainstalovány ovladače Android ADB, fastboot a Goolge. V XDA pro Windows máme samoinstalační balíček. V systémech Mac a Linux jej můžete nainstalovat pomocí těchto pokynů.

AndroidPIT N 1356

Android Nougat na Nexus 6P. / © ANDROIDPIT

Otevřete soubor s obrázkem ve složce, kde je umístěn ADB, obvykle má stejný název. Nyní otevřete příkazové okno v cestě k této složce (v systému Windows stiskněte v prohlížeči souborů tlačítko Shift a pravé tlačítko myši v prázdné oblasti složky a vyberte možnost „Otevřít příkazové okno zde“)

V možnostech vývoje povolíte ladění USB. Nyní spusťte Nexus v režimu bootloaderu. V závislosti na zařízení se kombinace kláves může lišit (Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P a Nexus 9: snížení hlasitosti + napájení). Připojte zařízení k počítači pomocí kabelu USB a do konzoly zadejte „adb devices“. Pokud se naše zařízení objeví v seznamu, jsme připraveni pokračovat, jinak může dojít k problému s ovladači.

Zavaděč AndroidPIT nexus 6p

Souhlasíte s odemknutím. / © ANDROIDPIT

Je čas odemknout bootloader, abyste mohli do terminálu nainstalovat další software. Do příkazového okna napište „fastboot oem unlock“. Na zařízení se zobrazí varování, které musíme přijmout pomocí „Ano“.

Nyní jsme připraveni nový firmware aktualizovat. Mezi nekomprimovanými soubory ve složce ADB je jeden s názvem flash-all. Tento soubor obsahuje všechny pokyny pro aktualizaci nového softwaru v zařízení. Musíme to spustit v příkazovém okně. Pro Windows spustíme soubor .bat s ‘flash-all.bat’ a na Macu nebo Linuxu použijeme .sh ‘flash-all.sh’.

adb flash všechny netopýry

Spusťte soubor flash-all. / © ANDROIDPIT

Instalace nového softwaru bude trvat několik minut. Po dokončení se zařízení restartuje a první spuštění systému může trvat dlouho. Po otevření si nadále užívá pouze Android Nougat.

Už jste vyzkoušeli vývojovou verzi Androidu Nougat?