Investice do bitcoinů je jako investice do Facebooku v roce 2007, říká …

Fidelity Digital Assets, dceřiná společnost největší americké investiční firmy Fidelity Investments, zveřejnila zprávu o bitcoinech, která zdůrazňuje výhody BTC a příležitosti pro ty, kteří investují do kryptoměny.

V 20stránkové zprávě Fidelity Digital Assets „Investice do bitcoinů jsou dnes podobné investicím do Facebooku, který má 50 milionů uživatelů a má potenciál oslovit více než 2 miliardy uživatelů, které má dnes.“.

Facebook dosáhl 50 milionů uživatelů v říjnu 2007, tři roky po svém založení, kdy byla společnost oceněna na maximálně deset milionů; Dnes má sociální síť hodnotu 633 miliard dolarů.

Kdokoli investoval do Facebooku, investuje také do bitcoinu:

Analogie věrnosti slouží k předvedení potenciálu bitcoinu. Ve skutečnosti stejní investoři, kteří začali investovat peníze na Facebooku, také těžce investují do bitcoinů.

Bratři Winklevossové, kteří obvinili Marka Zuckerberga z krádeže nápadu z Facebooku, dnes mají miliardy kryptoměn plus směnárnu kryptoměn a dokonce celosvětově používaný stabilnícoin.

Dokonce i první hlavní investor Facebooku, Peter Thiel, investuje velké prostředky do kryptoměn. Peter investoval 50 milionů dolarů do společnosti Layer1 na těžbu obnovitelné energie.


Viz také:


A bitcoin může růst mnohem více než Fidelity.

Jak mohou bitcoiny dále růst?

Podle zprávy je jednou z krás bitcoinu to, že jeho úspěch není zaměřen na jediný účel. Ale i když se zaměřuje na svou užitečnost jako úložiště hodnoty, jeho potenciál je velmi vysoký.

Výzkum společnosti Fidelity zjistil, že kryptoměna má dobrou zásobu hodnotových funkcí a mnoho investorů ji příliš nepřijímá. Hlavním a inovativním prvkem bitcoinu jako uchovávače hodnoty je jeho nevyčerpatelný digitální nedostatek.

Fidelity srovnává investice do bitcoinů dnes pouze s 50 miliony uživatelů na Facebooku:

“Je to kvůli myšlence, že bitcoin nabízí asymetrickou výhodu.” Pokud jsou bitcoiny široce přijímány jako úložiště hodnoty institucionálními a retailovými investory, může být výhoda při počáteční investici podstatná. Bitcoin je dnes relativně nový a má omezenou základní poptávku ve srovnání s globálním fondem bohatství, jako je zlato. “

Bitcoin však oproti zlatu nabízí významné výhody, například snadnou rychlou likvidaci aktiva kdekoli na světě v kteroukoli denní dobu. Jedinou cenou, kterou je třeba za to zaplatit, je vyšší volatilita, ale s rostoucí adopcí má tendenci klesat.

Vzhledem k omezenému nedostatku bitcoinů by mohla být další vlna přijetí tažena konstantní inflací fiat měn. Z dlouhodobého hlediska mají vždy tendenci se znehodnocovat, což by mohlo být zahájeno bezprecedentními opatřeními centrálních bank během vypuknutí Covid-19.

A konečně, jedním z nejdůležitějších katalyzátorů vzestupu bitcoinů by mohl být převod bohatství prostřednictvím dědičnosti v čase z minulé generace na současnost.

Tato nová generace musí obdržet jeden z největších převodů bohatství v lidské historii. Odhaduje se, že v nadcházejících letech bude z rodičů na děti převedeno až 68 bilionů dolarů a jsou stále více ochotni investovat do digitálních aktiv.

Podle Nate Geraci, vedoucího investičního poradce ETF Store, téměř 90% jejich „tisíciletých“ zákazníků uvedlo, že upřednostňují bitcoin před zlatem.

Jaký je však skutečný růstový potenciál bitcoinů? Ark, renomovaný zajišťovací fond Wall Street, věří, že aktivum může dosáhnout 3 bilionů dolarů, pochopte proč.

* Vyrobeno pomocí Gustava Marinha

Telegram Cointimes – Získejte nejdůležitější zprávy z trhu přímo z mobilního telefonu, aniž byste něco platili.