iPad 3 vs. Tablety Android Formule 1

(Foto: Xataka)

Pamatujete si, když vyšel iPhone 4S, porovnávali jsme ho s formulí 1 chytrých telefonů Android v té době? Logicky uděláme totéž pro nový iPad, běžně známý jako iPad 3 nebo třetí iPad. Zde uvádím srovnání s grafem nalezeným mezi iPad 3 a nejlepší tablety Android.

Začněme tím, že mluvíme o iPadu. Má právo mít veškerý svůj význam tak, jak je dnes prezentován. Promluvíme si později Tablety Android. Proč stále říkáme „nový iPad“? Protože Apple se zatím nerozhodl o oficiálním názvu. V tomto bodě musím říct, že na nich vlastně nezáleží, protože vás budeme hledat dál. iPad 3.

Nový iPad má 9,7palcový displej Retina, který je jednou z největších inovací s rozlišením 2048 × 1536 a 4jádrovou grafickou kartou. Bezpochyby průlom v kvalitě a ostrosti obrazu. Vzhledem k tomu, že místo toho je procesor stále dvoujádrový (Apple A5X) a GPU v čipových zařízeních Tegra 3 je 12jádrový, myslím, že Apple by mohl dělat lépe. Dobré rozlišení ano, ale bez napájení poskytovaného čtyřjádrovým procesorem s 12 GPU. Pokud jde o tento problém, Tim Cook uvedl, že nový iPad je čtyřikrát rychlejší než Tegra 3. S pozdravem, nemyslím si to. Každopádně tomu se budu věnovat později.

Které tablety Android jsou podle vás nejlepší právě teď? To jsou alespoň moje tipy. Mezi ně patří ASUS Pad Transformer Infinity, Samsung Galaxy Note 10.1 (mezi Tab nebo Note jsem váhal), Acer Iconia Tab A700 a Huawei MediaPad 10FHD.

Asus Transformer Infinity

Jedna ze značek, která mi ctí tablet. Dokonce si troufám říci, že letos bude rokem společnosti ASUS a získají největší podíl na trhu. ASUS Transformer Prime je jedním z nejlepších tabletů, které mám v ruce, a díky novému Transformer Infinity představenému na MWC 2012 nastavují latku pro ostatní výrobce velmi vysoko.

Stejně jako Prime, i ASUS Transformer Infinity nabízí dokovací stanici s klávesnicí s vlastní baterií, díky které vydrží dlouhou dobu.

Samsung Galaxy Note 10.1

Tento tablet nabízí něco, co ostatní nemají: S-Pen. Společnost Samsung také dnes zveřejnila graf, který ukazuje, že Galaxy Note 10.1 je mnohem lepší než nový iPad. Vlastně s trochou humoru. V této tabulce můžeme v jednom sloupci přečíst sadu „Ano“ pro Note 10.1 a sadu „Ne“ pro nový iPad. Několik příkladů: zobrazit dvě aplikace současně, pracovat se dvěma aplikacemi, psát, jako bychom psali na papír …

Acer Iconia Tab A700

Acer Iconia Tab A700 nezklame, pokud jde o specifikace, které by tablet Android pro rok 2012 měl mít. Tento tablet má jedno z nejlepších rozlišení Androidu spolu s Asus Transformer Infinity, samozřejmě má také čip Tegra 3 se 4 jádry. Zdůrazňujeme úžasnou baterii.

MediaPad 10 FHD

MediaPad 10 FHD je pro mě velkým překvapením ve světě tabletů Android. Má také rozlišení 1920 × 1200 pixelů na 10palcovém 4jádrovém displeji. Tento tablet byl největší senzací MWC. Huawei to samozřejmě jasně pochopil a chtějí být výrobcem číslo jedna pro rok 2012. Příkladem jejich záměrů je 10 důvodů, proč jsme vám včera řekli, proč je MediaPad 10 FHD dokonalým tabletem.

Srovnání nového iPadu s nejlepšími tablety Android