Jak Apple Watch měří vaši srdeční frekvenci?

Apple-Watch-Heart

Jakmile sledujete novinky o Apple Watch, určitě poznáte jednu z jeho hlavních funkcí: snímač srdečního tepu. Hodinky Apple vám budou moci říci, jak často vaše srdce bije. Toto nebyla funkce vyhrazená pro velmi drahá zařízení ne tak dávno, ale to se postupně zobecňovalo a v současné době nejsou k dispozici žádné inteligentní hodinky nebo měřič, který by stál za jeho sůl. Jak Apple Watch měří vaši srdeční frekvenci a k ​​čemu tato data používají? Apple nám to vysvětluje.

Fotopletysmografie

Senzory Apple Watch

Technika, která umožňuje Apple Watch poznat rychlost našeho srdce, se nazývá „fotopletysmografie“. Není to nic jiného než vyslat zelené světlo na naši pokožku a vědět, co se vstřebává. Tyto čtyři senzory pod hodinkami jsou k tomu určeny. Co má zelené světlo společného s naším tlukotem srdce? Krev je červená, což znamená, že odráží červené světlo (proto vidíme tuto barvu) a absorbuje zelené světlo. Když srdce bije, prochází naším tělem více krve, takže absorbuje více zeleného světla. Je možné poznat naši srdeční frekvenci blikáním stokrát za sekundu. Podle Apple také k měření využívá infračervené světlo.

Každých deset minut

A co dělá Apple s těmito informacemi? Apple Watch měří vaši srdeční frekvenci každých deset minut. Díky těmto informacím můžete přesněji znát kalorie, které konzumujete po celý den. Měří se také nepřetržitě během cvičení a zobrazuje se jako takové na displeji hodin. Svůj srdeční rytmus můžete kdykoli zkontrolovat bez cvičení pomocí možnosti „pohled“ (rychlý pohled) na hodinkách.

Spolehlivé opatření, ale s nuancemi

Tento způsob měření srdeční frekvence je spolehlivý, když jsou podmínky, za kterých se provádí, optimální. Například krev protékající kůží, než bude příliš studená, je mnohem méně, když je horká, což může ovlivnit toto měření. Problémy budou také při cvičeních, kde je pohyb naší paže nepravidelný a náhlý (box, tenis, paddle tenis…). To to je důvod, proč profesionálové používají pásky kolem hrudníku Nevhodnější metoda kontroly srdeční frekvence, která vyžaduje jiné příslušenství, ale je mnohem spolehlivější. Apple dokonce uvádí, že tato pásma jsou kompatibilní s Apple Watch, pokud má připojení Bluetooth.

Popruh-Apple-Watch

Chcete-li získat lepší výsledek Apple doporučuje upravit čas, aby se přizpůsobil zápěstí. Nemusí to být příliš těsné, ale senzory musí těsně přiléhat k přímému kontaktu s pokožkou. Doporučuje se také nepoužívat ji v „nejužitečnější“ ruce, tj. Pokud jsme praváci, nosíme ji na levém zápěstí a naopak.