Jak jednoduchým způsobem nahradit řádky za sloupce v aplikaci Excel

Většina lidí používá Excel denně. Ale zároveň má tento program tolik možností, že je velmi snadné se ztratit. Proto se mnozí diví Změňte řádky podle sloupců v aplikaci Excel. Nebojte se, že to není nic složitého a uvidíme, jak to udělat níže.

Tato funkce se nazývá „transponovat“ a v souhrnu slouží ke změně pozic dat v tabulkách. Tímto způsobem můžete umístit to, co máte, do sloupců zády k sobě nebo dokonce naopak.

Změňte řádky podle sloupců v aplikaci Excel

Jde o to, že tuto funkci nelze použít na rámečku. Co musíte udělat zkopírujte data, která chcete investovat a poté je vložte tam, kde chcete, aby Excel danou funkci používal.

Dobrá věc na tom všem je, že pokud se vám výsledek nelíbí, neztrácí se nic, protože v procesu jste zkopírovali původní obraz.

Podobně doporučujeme, abyste si vždy vytvořili záložní kopii původního souboru a provedli to v jiném souboru, pokud tuto funkci zkoušíte poprvé.

Nahraďte řádky sloupci v aplikaci Excel

Jdeme krok za krokem. Nejprve budete muset políčko vybrat a zkopírovat. Chcete-li to provést, podržte myš a přesuňte ji na druhý konec, abyste vybrali celý rámeček, pak stiskněte kombinaci kláves Ctrl + C a tímto způsobem můžete zkopírovat vše vybrané.

Nyní vše, co musíte udělat, je kliknout pravým tlačítkem na buňku, kterou chcete zkopírovat do příslušného pole. Je zřejmé, že se objeví nová nabídka se spoustou možností. Ale jediná věc, která nás zajímá, je „Speciální lepidlo“.

Když kliknete na možnost „Vložit jinak“. Objeví se nová nabídka s různými možnostmi, možnost, která nás zajímá “změna“Jeden ikona zobrazující měnící se pozici řádku a sloupce.

A to je vše. Jak uvidíte proces je poměrně jednoduchý a můžete to udělat během několika sekund. Tímto způsobem můžete ušetřit značné množství času.

Když je vše tak, jak to opravdu chcete, můžete se rozhodnout, zda původní pole smažete a druhé necháte.