Jak krok za krokem povolit GPS na iOS a Android

Pokud jde o každodenní přemýšlení o všech prvcích, které jsou součástí našich smartphonů, není pochyb o tom. Některé z nejzajímavějších souvisí s umístěním zařízení.

A v tomto smyslu, i když několik z nich můžeme zastavit, chceme to udělat zejména v GPSSystém, který nám umožňuje najít téměř jakékoli zařízení v kombinaci s GNSS nebo globálním satelitním navigačním systémem.

Pravdou je, že když mluvíme o tomto zařízení, musíme říci, že jsou vyžadovány mobilní lokalizační systémy. kde jsme, jaké obchody nebo atrakce jsou poblíž atd. zjistit.

Vlastně, v některých případech vám GPS vašeho smartphonu umožňuje přístup k telefonu, i když byl odcizenProto je to prvek, který byste neměli přehlédnout, musí být aktivní konkrétně, aby přemýšlel o tom, co bude fungovat.

Proto vás chceme naučit v následujících řádcích Všechny podrobnosti o procesu aktivace systému GPS Naše mobilní zařízení bez ohledu na to, zda používají operační systém iOS nebo Android

Jak povolit nebo zakázat GPS systému Android

Povolení nebo zakázání GPS vašeho mobilního telefonu je jednoduchý proces.To nevyžaduje mnohem větší úsilí, než musíme udělat, abychom povolili nebo zakázali WiFi i mobilní data terminálu na zařízeních Android.

Abychom mohli využívat tuto funkci našich zařízení Android, použijeme geolokaci. Prostřednictvím lokalizačního systému, který je v nich obsažen, je třeba postupovat podle těchto kroků:

 • Přejděte do Nastavení nebo Nastavení z hlavní nabídky vašeho Androidu
 • Přejděte na Osobní a poté na Umístění, ale může to být také v Pokročilých nastaveních
 • Povolte přepínač pro tuto funkci, dokud neukáže ano nebo nezačne svítit zeleně, modře nebo oranžově.

Po provedení výše uvedeného Aplikace, které nainstalujete do svého terminálu, budou mít přístup k informacím poskytovaným systémem pro určování polohy vašeho smartphonu.je nezbytná věc, jak z nich vytěžit maximum.

Pokud vás zajímá dosažení konkrétního místa, můžete také využít GPS, ale Měli byste použít jednu z geolokačních aplikací, jako jsou Mapy Google. je nainstalován ve výchozím nastavení.

Jediné, co musíte udělat, je přidat informace o adrese, kterou chcete posunout, do horní části Finderu aplikace.A když to uděláte, budete si moci všechna tato data velmi jednoduše vizualizovat.

Na druhou stranu vám chceme říci, že jste podvodník mnoho výrobců používá vrstvy přizpůsobení, které umožňují zapnout nebo vypnout polohu GPS přejetím prstem po obrazovce shora dolů.

Zde najdete ikonu odkazující na umístění zařízení.a pouhým kliknutím na něj umožníte systému odeslat informace o vaší poloze nebo to přestat dělat.

Jak povolit nebo zakázat GPS na vašem iPhone

Tento postup můžeme provést také na zařízeních Apple iOS, jako je iPhone. Bez přílišných potíží podejte tentokrát velmi konkrétní postupnou sázku následujícím způsobem:

 • Přejděte do nabídky Nastavení zařízení
 • Vyhledejte možnost Ochrana osobních údajů a poté možnost Umístění
 • Aktivujte tuto možnost Poloha přesunutím přepínače doprava
 • Ve stejné sekci můžete rozhodnout, které aplikace a weby mají povolenou GPS a přistupovat k tomuto systému. Můžete také určit konkrétní časy, kdy chcete, aby bylo místo odesláno jako informace.
 • Na druhou stranu, pokud chcete vyhledat konkrétní adresu pomocí GPS, měli byste přejít do aplikace Mapy.
 • Nahoře můžete zadat libovolnou adresu a počkat, až tam přijde systémová výzva.

Jak povolit GPS v případě odcizení mobilního telefonu?

Jak jsme zmínili na začátku článku, Máme také příležitost pokusit se najít mobilní telefon, který nám byl odcizen, prostřednictvím systému GPS.a proto vám ukážeme, jaké kroky byste měli provést na základě vašeho operačního systému:

V systému Android

 • Získejte přístup k účtu Gmail přidruženému ke odcizenému zařízení z klasického vyhledávače Google
 • Poté přejděte do aplikace Google umístěné v horní liště, kde se zobrazí obrázek společnosti
 • Přihlaste se k účtu
 • Poté přejděte na Přístup a zabezpečení a vyhledejte možnost najít svůj telefon.
 • V tu chvíli se otevře seznam s různými alternativami.
 • Mluvte o svém mobilním telefonu, zamkněte mobilní telefon, vyhledejte polohu zařízení, vymažte data v zařízení atd. Musíte si vybrat jednu z nich.
 • Můžete je uskutečnit, když si vyberete jeden nebo více.
 • Také se zobrazí mapa webu, kde se aktuálně nachází mobilní zařízení, nebo alespoň mapa místa, kde byl uživatel naposledy aktivován GPS. Pokud není povoleno GPS, spolehlivost dat může být mírně snížena

V systému iOS

 • Za předpokladu, že je povolena možnost Najít můj iPhone, musíte přejít na iCloud.
 • Na této platformě si můžete vybrat, zda chcete, aby funkce Najít můj iPhone přehrávala zvuk nebo sledovala polohu zařízení.

Na rozdíl od Androidu byl iOS vyvinut takovým způsobem, že pokud jste zařízení ztratili a osoba, která jej vlastní, ji bude chtít vrátit. Na obrazovce můžete nechat zobrazit číslo, které danou osobu kontaktuje.

Stejně jako v systému Android máte možnost vzdáleně mazat obsah ze zařízení a ukládejte je pouze ve svém cloudu, aby nikdo neměl přístup k vašim souborům, pokud jsou skutečně odcizeny.