Jak měřit skutečné FPS na telefonu Android

Pokud jste zvyklí hrát na PC, budete obeznámeni s pojmem vzorkování FPS a je nezbytné mít dobrou snímkovou frekvenci, abyste mohli hrát hladce v jakékoli hře. Pokud ano, Je normální, že chcete vědět, jak fungují různé hry, když hrajete na Androidu. Je to jeden z nejlepších způsobů, jak zjistit, zda hra v telefonu běží správně, a zjistit, zda telefon běží, nebo jen ze zvědavosti, a sledovat výkon našeho terminálu.

Nejprve vás informujeme, že k provedení zde zobrazené operace budete potřebovat počítač, nebudete však potřebovat přístup root ani nic podobného. Postupujte podle pokynů a zjistíte, že je velmi snadné jej používat a nehrozí, že se něco pokazí. Pro představu o tom, jak tento nástroj fungujepoužívá mnoho vývojářů a výrobců k měření výkonu různých aplikací v různých terminálech.


S těmito 3 hrami se tento víkend nebudete nudit


Jak se měří FPS pomocí GameBench?

Nejprve byste měli vědět, že nástroj, který použijeme, je pro profesionální použití, takže jej můžeme používat pouze zdarma po dobu 30 minut měsíčně, ale to může stačit na to, abychom mohli měřit v různých hrách. První věcí, kterou musíte udělat, je nainstalovat aplikaci GameBench, níže jsme vám ponechali ke snadnému stažení. Budete také potřebovat počítačový program, který si můžete stáhnout ze stránky GameBench, ale odkaz vám necháme.

Komunitní vydání GameBench (rootless FPS) Komunitní vydání GameBench (rootless FPS)

Další věcí, kterou byste měli udělat, je povolit ladění USB v telefonu. Chcete-li to provést, najděte možnost „USB debugging“ a povolte ji. Tímto způsobem může váš počítač provádět změny v některých aspektech terminálu, v tomto případě v aplikaci GameBench.

Měření FPS pomocí GameBench

Nyní s otevřeným staženým softwarem a aplikací budeme potřebovat pouze připojit telefon k počítači a spustit software. Také musíte mít ve svém počítači přístup ADB, to je velmi jednoduchá věc a budete to muset udělat pouze podle kroků v tomto článku. Po otevření softwaru a detekci telefonu Uvidíme, že používání aplikace je již na obrazovce aktivováno.abychom mohli odpojit telefon od počítače.

Jakmile jsme v aplikaci, uvidíme velmi jednoduché pokyny: přidejte aplikace do seznamu měření, přehrajte je a poté zobrazte analyzovaná data. V našem případě, k testování jsme použili hru Honor Play a spustili jsme Fortnite a Brawl Stars, dvě z nejmódnějších her současnosti.

Bojujte s hvězdami

Aby měření proběhlo, musíme spustit hry ze samotné aplikace GameBenchJinak nebude proveden počet FPS v reálném čase. Dobrá věc na této aplikaci je, že pak můžeme také vidět grafy výkonu a jaké zdroje spotřebovává. Když jej požádáme o zastavení měření, jednoduše klepněte na plovoucí tlačítko „STOP“. Nezapomeňte na 30denní měsíční limit, takže tato aplikace nebude vždy povolena, stane se to pouze tehdy, když chceme měřit výkon našeho telefonu konkrétní hrou.

Vidíme to na výsledcích Pokud Brawl Stars běží prakticky na 60 fpsZatímco Fortnite nepřekračuje 30 fps a na Androidu je tato hra omezena na maximální snímkovou frekvenci 30 obrázků za sekundu, takže očekávaný výkon a to, co můžeme v tomto případě udělat, je ten pravý. Podívejte se také na poklesy snímků v určitých situacích (první úlovek odpovídá Brawl Stars).


Snapdragon 675 předává AnTuTu a zanechává za sebou své konkurenty