Jak můžete chránit svůj smartphone v případě krádeže nebo ztráty?

Pokud jdete na večírek, kupte si starý smartphone

Většina smartphonů, které tam už nejsou, když je vyjmeme, zmizí, když jdeme na párty s přáteli. Buď proto, že byl ukraden, nebo proto, že jsme to na chvíli vytáhli a nechali jsme to u baru nebo stolu, a pak jsme to zapomněli koupit. Když jsme chtěli převzít náš terminál, zmizel.

Pravděpodobně máte doma starý smartphone, který nikdo nepoužívá. Pokud je poškozený, již před několika týdny jsme vysvětlili, jak můžete obnovit svůj starý smartphone. To je jeden z důvodů, proč mu dát druhý život, neztratit terminál se spoustou blízkých dat. Můžete to nazvat „mobilní telefon účastníků“ a stačí do něj vložit minimální data na procházku, a pokud je to root, je to ještě lepší. Stačí nakonfigurovat WhatsApp a některá základní data, koneckonců nebudete moci den co den nic spravovat.

výběr smartphonu

„Který z nich by ti nejraději ukradli?“, „V čínštině se směji tvému ​​přizpůsobení, protože neplačeš.“ / © ANDROIDPIT

Když nosíte starý smartphone, oči, které snímají mobilní telefon někoho jiného, ​​pravděpodobně jdou jinam, a pokud je ukraden, budete mít při čekání na svůj příjezd doma dobrý klid. Také by bylo dobré mít druhou SIM kartu (kterou lze předplatit), abyste mohli používat WhatsApp a nechat původní na svém důležitém smartphonu bez rizika ztráty kontaktních údajů, abyste neztratili možnost volání.

Použijte pokročilou metodu blokování

Drtivá většina pro pohodlí upustí od výchozí konfigurace pro odemykání terminálů přejetím prstem, ale pokud se chcete ujistit, že k němu není žádný nechtěný přístup, je nejlepší nakonfigurovat vzor, ​​heslo nebo PIN. Pokud jste jedním z těch šťastných, že vlastníte smartphone se snímačem otisků prstů, jako je například Samsung Galaxy S6, měli byste si čas na jeho konfiguraci, překvapení těch, kteří se k němu pokusí získat, bude zvědavé, když zjistí, že žádný není. může odemknout chytrý telefon.

inteligentní zámek

Smart Lock vám umožní udržet váš terminál v bezpečí, aniž byste obětovali pohodlí. / © ANDROIDPIT

Možná budete líní, když zadáte vzor nebo heslo pro odemknutí terminálu, ale abyste jej udrželi v bezpečí a poskytli vám pohodlí, jaké potřebujete, můžete použít funkci Smart Lock, kterou nemusíte konfigurovat, abyste na určitých místech nemuseli zadávat vzory nebo hesla, nebo když je připojujete k kabelu USB nebo ke konkrétní síti Wi-Fi. Android vám nabízí mnoho možností, jak udržet váš terminál v bezpečí, aniž byste obětovali své pohodlí, využijte jej.

Používejte antivirový program, ale ne k ochraně před viry

Antivirus na smartphonech nestojí za to, ale vývojáři, kteří si toho jsou vědomi, nabízejí nové způsoby ochrany vašeho smartphonu. Nejběžnější dodatečnou ochranou je systém proti krádeži, který vysokým tónem varuje, že byl smartphone odcizen. Pokud je správně nakonfigurován, uvedená ochrana proti krádeži upozorní alternativní telefonní číslo, že terminál byl odcizen, aby mohla pokračovat v příslušné stížnosti, a také když někdo z přátel vypne alarm, nebudete moci nijak snížit hlasitost. Jediným způsobem, jak tento zvuk ztišit, je vypnout smartphone a nezapnout ho, protože bude znovu křičet.

Avast Anti-Theft je dobrá ochrana proti krádeži, pokud ji důkladně nakonfigurujete. / © ANDROIDPIT

Používám Avast! (jedna z nejlepších antivirových aplikací pro Android) S aplikací Avast Anti-Theft (po nakonfigurování ji nikdo nevidí) a při přechodu z LG G2 na Xperia Z2 řekla SIM něco jako „Vaše SIM karta byla odcizena“, kdykoli SIM zapne G2 a Na Z2 jsem dostával SMS, dokud jsem si neuvědomil, že mám povoleno oprávnění správce zařízení. Pokud by došlo ke skutečné loupeži, zloděj by nyní v psychiatrické léčebně vykřikl, že „byla ukradena pilulka, která mě uklidnila“. Vraťme se zpět k tématu, podívejte se na dobrý antivirový program proti krádeži a výrazně zlepšíte zabezpečení svého terminálu.

Nastavte heslo nebo PIN pro nejcitlivější aplikace

Kdykoli si někdo vezme váš smartphone bez vašeho svolení (žárliví manželé, klebetící přátelé, matky, zloději atd.), Vždy postupujte podle stejných pokynů: zadejte aplikace, které o vás odhalí nejvíce údajů. Ve většině případů je to obvykle WhatsApp nebo Facebook. Záměrem těchto lidí je klábosit ve vašich rozhovorech nebo hledat fotografie, které byste neukázali, kdybyste byli rozumní.

Opět můžete počítat s antivirem s možností chránit požadované aplikace pomocí kódu PIN, i když existují pouze některé aplikace nebo Xposed moduly určené výhradně pro něj. Cílem je chránit nejcitlivější aplikace nebo aplikace, které považujete za vhodné, před sledovacími nástroji. Věřil jsem Avastu! Opět pro tuto možnost, protože pro získání takové výhody nemusíte být root. Chraňte svůj WhatsApp, sociální sítě, kalendář a dokonce i svou galerii a svému terminálu opět poskytnete další zabezpečení.

Najděte svůj terminál nebo vzdáleně vymažte data

Navzdory všem našim opatřením mohl být váš smartphone odcizen a mohl by obejít veškeré vaše zabezpečení a získat přístup k těmto datům, která chcete žárlivě chránit. V takových případech existují aplikace, které vám umožní najít váš smartphone. Pokud je kvůli deaktivaci polohy nemůžete najít, můžete data přímo smazat, aby k nim již neměli přístup nebo aby nezněly při plné hlasitosti.

Správce zařízení

Najděte svůj smartphone a v případě krádeže odstraňte jeho data. / © ANDROIDPIT

Pro tento druh věcí používám aplikaci Google nazvanou Správce zařízení, která mi umožňuje nakonfigurovat několik terminálů pod stejným e-mailovým účtem (je třeba stáhnout stejnou aplikaci na všechna vaše zařízení, aby fungovaly tímto způsobem) a rozhodnout se, co chci podniknout. a s jakým zařízením. V mém případě mám nakonfigurovaná tři zařízení: vzkříšený HTC One S, LG G2 a Sony Xperia Z2, takže u ostatních dvou najdu kterékoli ze tří. K vyhledání dotyčného smartphonu musí být v té době povoleno připojení k internetu i umístění, ale k vymazání nebo odcizení dat stačí připojení k internetu.

Samozřejmě existuje více aplikací, které mohou tyto funkce vykonávat, jde o hledání na Google Play a můžete svobodně používat to, co chcete. Závěrem je, že vaše osobní údaje jsou chráněny před nežádoucími.

Dodržováním těchto tipů, které jsou také kompatibilní s ostatními, je vaše soukromí chráněno před zloději nebo drby. Existuje nespočet způsobů, jak chránit svůj smartphone v systému Android, přijmout veškerá opatření, která považujete za nezbytná, a především se postarat o vše, co souvisí s vaším soukromím. Byly vám tyto tipy užitečné? Je tu ještě někdo, s kým se s námi chcete podělit?