Jak najdu číslo modelu svého smartphonu

Smartphone obsahuje spoustu informací. Většina z nich je o schopnosti vykonávat řadu funkcí. Jednoduchý příklad lze najít v čísle modelu. Zde vysvětlíme, jak zjistit, jaké číslo modelu má váš smartphone a proč je užitečné tuto informaci znát.

Kde je číslo modelu mého telefonu? / © ANDROIDPIT

POZNÁMKA: Jelikož se tato část nazývá „Android pro začátečníky“, znamená to, že nabízíme výukové programy pro uživatele, kteří jsou v tomto úžasném světě noví. Víme, že většina z vás už ví, co to je, k čemu to je a kde je číslo modelu. Prosím, nekomentujte, že tato informace není užitečná, respektujte, že existuje mnoho uživatelů, kteří ji mohou považovat za užitečné. Samozřejmě komentáře přidávající další data k tomuto výukovému programu jsou vždy vítány :).

Jaké je číslo modelu?

Jak název napovídá, jedná se o číslo, které identifikuje náš smartphone a ty, které patří do stejné série. Kromě mezinárodního modelu se mohou další objevit od společnosti nebo mohou být navrženy pro konkrétní zemi. Například pokud máme mezinárodní Samsung Galaxy S5 s procesorem Qualcomm, bude číslo modelu SM-G900F, ale pokud je vybaven procesorem Exynos, bude to číslo SM-G900H.

Pokud jsme nyní koupili Galaxy S5 prostřednictvím společnosti jako American AT&T, číslo modelu nahradí SM-G900A; nebo Movistar s G900M.

Proč je důležité znát číslo modelu?

V zásadě jsou to velmi užitečné informace, pokud jde o rootování terminálu nebo ruční instalaci aktualizace nebo firmwaru. Soubory se liší podle modelu telefonu a pokud vypálíme nesprávný soubor, může dojít k poškození našeho telefonu.

Zdá se tedy, že všechny výukové programy označují, pro který model byl výukové program určen.

Kde to najdu?

Je to velmi jednoduché. Musíme přejít do „Nastavení“ telefonu a kliknout na „O telefonu“ (na vašem smartphonu to může vypadat jinak jako „Informace o telefonu“ nebo „O zařízení“). Uvidíme tam „číslo modelu“.

V sekci „O zařízení“ na Galaxy S6. / © ANDROIDPIT

Znali jste číslo modelu svého smartphonu?