contador de visitas gratis Skip to content

Jak nastavit kontinuitu a přenos iOS na iPhone a iPad

Kontinuita a předání jsou dvě funkce iOS 9 a OS X El Capitan, které umožňují snadnou a efektivní synchronizaci zařízení. Můžeme to udělat s kontinuitou Zahajte aktivitu na jednom zařízení a okamžitě ji sledujte z jiného pomocí stejného účtu iCloudAť už iPhone, iPad nebo Mac. Proto budeme mít přístup k možnostem, jako je odesílání a příjem SMS zpráv nebo uskutečňování hovorů, s možností pokračovat tam, kde jste přestali.

Tyto funkce však nemusí fungovat správně kvůli vašemu připojení nebo špatně nakonfigurovanému nastavení. Proto vysvětlíme v tomto krátkém průvodci Používání funkce Handoff na iPhonu a iPadu.

Vaše ruka

Kompatibilita předání

Nejprve musíte zkontrolovat, zda je funkce kompatibilní s vaším iPhone nebo iPadem, abyste mohli začít používat Continuity na iOS. Continuity navíc k fungování vyžaduje minimálně iOS 9.

Kontinuita a přenos kompatibilních zařízení:

  • iPhone 5 a vyšší
  • IPad 4. generace
  • iPad Air a vyšší
  • iPad Mini a vyšší
  • IPod Touch 5. a 6. generace
  • iPad Pro

Nastavení předání v systému iOS

Handoff vyžaduje zapnutí připojení Wi-Fi a Bluetooth, ujistěte se, že jsou obě služby povoleny. Chcete-li to provést, přejeďte prstem od spodní části zařízení nahoru a stiskněte tlačítka Wi-Fi a Bluetooth, když se zobrazí Centrum oznámení vašeho iPhonu nebo iPadu.

Vaše ruka

Nyní, když jste připojeni k Wi-Fi, se ujistěte, že: zařízení fungují ve stejné síti. Kontinuita nebude fungovat, pokud máte více internetových sítí a používáte na svém iPhonu nebo iPadu různá připojení Wi-Fi.

Převod (2)

Dále budete muset zkontrolovat, zda jste povolili předávání na svých zařízeních iOS. Mnoho uživatelů deaktivuje možnost šetřit baterii a pokud je v iPhonu povolena funkce spořiče baterie, je obvykle deaktivována automaticky.

Chcete-li povolit předání, přejděte na: Nastavení> Obecné> Předání a doporučené aplikace.

Proces přenosu videa

Ve videu níže se můžete podívat na to, jak tento nástroj funguje mezi iPhone a iPadem:

Doufáme, že vám tento krátký instalační návod pomohl pokračovat v používání vašich oblíbených aplikací z iPhone na jiné zařízení iOS a dokonce i na Mac. Máte nějaké dotazy týkající se docházky a předání? Čekáme na vás v komentářích!