Jak odstranit data z odcizeného smartphonu

To je po odizolování jedna z největších obav. Pokud vám začne chybět chytrý telefon nebo chytrý telefon člena rodiny, nejlepším řešením pro zajištění bezpečnosti našich citlivých osobních údajů a soukromí je úplné vymazání terminálu.

Nejlepším řešením proti krádeži je jako vždy prevence. Při prvním spuštění nového zařízení důrazně doporučuji povolit oprávnění správce zařízení, abyste měli možnost ovládat terminál v případě ztráty nebo krádeže.

Správce zařízení je vždy spojen s účtem Gmail. V případě, že spravujete zařízení jiných členů vaší rodiny, doporučuji vám mít ke správě sekundární účet Gmailu.

© ANDROIDPIT

Chcete-li povolit správce zařízení, musíme přejít do Nastavení> Zabezpečení> Správci zařízení, zaškrtnout Správce zařízení a pokud máte více než jeden účet Gmail, musíme vybrat ten, který chceme spravovat.

Dvě operace, které níže vysvětlím, jak blokovat a mazat data na odcizeném smartphonu, lze provést jak z počítače, tak z jiného smartphonu. Vše, co potřebujete, je e-mailová adresa a heslo účtu přidruženého k zařízení. Chcete-li to provést z počítače, přejděte na web Správce zařízení. Pokud to chcete udělat ze smartphonu, budete potřebovat aplikaci správce zařízení.

Najít moje zařízeníNainstalujte si na Google Play

Zamkněte ukradený smartphone

V případě krádeže je prvním opatřením zablokování terminálu. Tím jsme již položili bariéru v hledání soukromí a poté můžeme vyhodnotit, zda lze zařízení obnovit, nebo zda potřebujeme data vymazat.

Jelikož provádíme akce, které odhalují heslo, může osoba, která ukradla terminál, věnovat pozornost vzorům, heslům nebo heslům u vchodu. Určitě jste omylem použili PIN nebo vzor přítele.

Zamkněte smartphone odcizený z jiného smartphonu

Spusťte aplikaci Správce zařízení. Vyberte zařízení, které chcete blokovat, a klikněte na místo, kde je uvedeno Blokovat. Požádá vás o zadání nového hesla pro odemknutí, zprávy a telefonního čísla, na které chcete volat. Druhé dva jsou volitelné.

zamknout smartphone 01

© ANDROIDPIT

Zamkněte smartphone odcizený z počítače

Musíme z počítače přejít na web Správce zařízení a zaregistrovat se. Jakmile jsme uvnitř, vybereme zařízení a můžeme zde zadat nové heslo a volitelně vložit zprávu a telefonní číslo.

zamknout smartphone 02

© ANDROIDPIT

Na odcizeném zařízení se zobrazí obrazovka se zprávou a tlačítko k vyhledání jeho vlastníka. Pro odemknutí musíme klepnout na ikonu visacího zámku a zadat nové heslo, které jsme právě zadali.

zamčeno 01

Zařízení je uzamčeno. / © ANDROIDPIT

Odstraňte data na odcizeném smartphonu

Pokud jsme úplně ztratili naději na obnovení našeho smartphonu a nechceme, aby byla ohrožena naše data, jediným řešením je smazat data z terminálu.

Odstraňte data ze smartphonu odcizeného z jiného smartphonu

Chcete-li odstranit data ze smartphonu z jiného zařízení, zadejte aplikaci, vyberte zařízení a klikněte na Vymazat. Přijměte oznámení kliknutím na Odstranit.

vymazat smartphone 01

© ANDROIDPIT

Mazání dat ze smartphonu odcizeného z počítače

Chcete-li odstranit data ze smartphonu z počítače, přejděte na web správy zařízení, vyberte zařízení jako v aplikaci a klikněte na Odstranit. Přijměte oznámení kliknutím na Odstranit.

vymazat smartphone 02

© ANDROIDPIT

Současně se konkrétní zařízení restartuje do stavu z výroby, čímž ze zařízení vymaže všechny naše osobní údaje.

Jste připraveni na nepředvídatelné?