Jak odstranit nebo zastavit sdílení složky v Dropboxu?

Překvapivě jsem to viděl mnohokrát. Složku Dropbox s někým sdílíme při práci na společném projektu.

O šest měsíců nebo o rok později někdo začne do sdílené složky nahrávat dokumenty, které pro mě nejsou jasně určeny. Osoba zapomněla, že složka byla sdílena? ¿Zapomněli jste osobu, se kterou byla složka sdílena?

Nedobrovolná výměna představuje pro právníky skutečné nebezpečí, Stále více využíváme služby jako Dropbox, Box a SugarSync.

V každém případě jeden z dokumentů omylem sdílený s někým zahrnuje oprávnění advokáta-klienta nebo pracovní produkt. Vypadá to však jako bezpečná sázka, přijde den, kdy právník vloží nesprávný dokument do nesprávné sdílené složky., s katastrofálními následky.

Jak zastavit sdílení složek v Dropboxu?

Je snadné určit, zda je složka Dropbox sdílena či nikoli. Přihlaste se na svůj web Dropbox a zkontrolujte seznam složek. Pokud je složka sdílená, bude vedle jejího názvu uvedena „sdílená složka“.

Vidět s kýmPravým tlačítkem klikněte na složku a vyberte „možnosti sdílené složky“. (Případně otevřete složku a v horní části obrazovky vyberte „možnosti sdílené složky“). Zde uvidíte možnost zobrazit členy složky.

Všimněte si, že Dropbox nainstaluje do vašeho místního počítače řadu duplicitních složek pro synchronizaci vašeho počítače a webu. Ikony složek ve verzi Dropboxu pro stolní počítače Zobrazují miniaturu osoby, která se zobrazí, když byla složka sdílena.

Pokud složku vytvoříte a sdílíte jako první, můžete «Sdílení„Složka. Chcete-li to provést, otevřete možnosti sdílené složky (klikněte pravým tlačítkem na složku) a kliknutím na „členové“ zobrazte lidi, se kterými je složka sdílena. Odtud můžete:oheň»Přestaňte sdílet jednotlivé členy nebo celou složku.

Všimněte si, že stejně jako Dropbox zrcadlí složku na plochu, ostatní členové složky dělají na svých počítačích totéž. Jako vlastník složky můžete rozhodnout, zda si ostatní členové ponechají kopii sdílené složky.

Když přestanete sdílet složku nebo vykopnete členaDropbox se vás zeptá, zda chcete, aby si členové ponechali kopie svých složek a soubory na ploše. Pokud řeknete ne, soubory se okamžitě odstraní z webů a desktopů Dropboxu při příští synchronizaci složek Dropboxu.

Je tu ještě jedna strana. Pokud máte soubory ve složce vytvořené někým jinýmRiskujete ztrátu těchto souborů. Pokud osoba, která původně sdílela složku, ji nesdílí, můžete přijít o vše, co jste tam uložili, i když je synchronizována s vaším počítačem.

Existují dva způsoby, jak odstranit sdílenou složku z vašeho účtu Dropbox: Dočasně složku smažte (s možností přidat ji později později). Trvale odstranit složku.