Jak ovlivní využití a plynutí času každý model Apple Watch?

Získání první generace zařízení vždy zahrnuje určité riziko blížící se neznámému. Zatímco Apple Watch jsou plné neznámých a Apple byl vždy synonymem kvality, stále je to něco, co kupce vašich hodin velmi znepokojuje. Ve skutečnosti určitě mnoho z vás uvažovalo o koupi nejlevnějšího modelu a o větší investici do příští generace.

Aktuálně jeho baterie, obrazovka, tlačítka atd. Ačkoli nevíme, jak se chovat, můžeme vědět, jak se budou materiály, z nichž se budou různé modely Apple Watch chovat, chovat v průběhu času a při každodenním používání. Apple neobjevil střelný prach, vytvořil hodinky z materiálů, které se v hodinářském průmyslu používají po celá desetiletí, takže chování těchto materiálů je dobře známé. Už jsme viděli rozdíly mezi krystaly Ion-X a safírovým krystalem. Udělali vynikající analýzu materiálů, které byly k vidění na iMore Různé barvy i rozdíl mezi hliníkem, ocelí a zlatem.

Apple Watch Sport

apple-watch-sport-2

Pro nejdostupnější model a jeho cenu, protože předvolby a funkce pro většinu jsou stejné jako u ostatních modelů. Hliník není tím nejlepším materiálem pro výrobu hodinek, ve skutečnosti neuvidíte mnoho hliníkových modelů jiných značek, protože jde o měkký a tvárný materiál. Pokud však existuje společnost, která je s tímto materiálem obeznámena a má s ním zkušenosti Apple se nepochybně podílí na výrobě hliníkových zařízení.

Souhlasím, že moje rozhodnutí o koupi ocelového modelu je založeno na: Nedůvěra, kterou mi hliník dává za hodinu. Na jedné straně existuje deformace před nárazem, na druhé straně matný vzhled daný eloxováním a v průběhu času mohou být ovlivněny samotné nárazy a tření. Ale Apple mohl hledat perfektní řešení, jak tento problém maximalizovat.

Za prvé, u problému odolnosti proti nárazům Apple používá vyšší hliníkovou slitinu, než je u hodinek doporučeno. Za normálních okolností, pokud je slitina „6000“ pro hodinky dostačující, se Apple rozhodl použít dvakrát tak silnou slitinu „7000“ s čísly blízkými některým ocelovým slitinám, ve skutečnosti teoreticky silnějším než ocelový model. Používá také jiný proces eloxování (typ III) než obvykle (typ II), díky čemuž tenká vrstva pokrývající hliník odolává mnohem lépe. Ale nedělejte si chybu, anodizace je na okrajích velmi tenká a čas tam bude s Apple Watch Sport brutální, zejména v černém modelu. Koruna s těmito drážkami pro lepší manipulaci bude pravděpodobně první, která selže.

Navzdory všemu, co Apple udělal pro zlepšení hliníku Model Sport je nepochybně modelem, který bude trvat nejhorší čas.Vzhledem k tomu, že je třeba přidat méně odolné sklo Ion-X, je tento kov mnohem lehčí, ale má další nevýhody, zejména jeho eloxaci.

Apple hodinky

Ocel používaná společností Apple je nejběžnější v high-end hodinářském průmyslu. Konkrétně se jedná o slitinu 316L, a přestože Rolex (například) v některých svých modelech používá slitinu 904L, je teoreticky odolnější, ale rozdíly nebudou v každodenní praxi příliš patrné. Leštěný povrch také zvyšuje odolnost proti nárazůma kulatý a bezokrajový design pouzdra hodinek sám o sobě pomůže plynout čas bez povšimnutí.

Ocel lze hladce leštit Vlastní technická služba společnosti Apple (teoreticky) nebo jakýkoli zkušený hodinář. Je to vlastně něco, co se děje systematicky s výměnou baterie ve všech hodinkách nebo jakoukoli mechanickou opravou. Aby nedošlo k poškození okrajů jiných komponent, jako jsou knoflíky nebo korunka, měla by být operace nejlépe provedena demontáží hodinek, ale může být také provedena s hodinami smontovanými s příslušnými ochrannými opatřeními.

Rozhodnutí Apple vyrobte kovový pás s kartáčovaným povrchem, spíše než voskování pouzdra hodinek, ale to je obvykle případ. Najdete zde několik leštěných vysoce kvalitních řemínků hodinek, protože jsou velmi lesklé. Popruh bude navíc páskem, který zabírá velkou většinu útoků, a kartáčovaný povrch jej přebírá lépe než ten leštěný.

Apple Watch Space Black

Nejkrásnější model pro mnoho, ale možná nejcitlivější model vedle svého protějšku z hliníku. Přestože ocel, kterou obsahuje, má stejnou kvalitu jako běžný model, jsou tyto hodinky Apple Space Black Apple opravdovou krásou, ale díky povlaku jsou kandidátem na medaili „nejhoršího stárnutí Appel Watch“. Apple pro tento nátěr použil velmi pokročilou technologii (DLC, Diamond Like Carbon), ale měli byste vědět, že v praxi bude jakékoli poškození, které utrpí kvůli kontrastu, který způsobí s černou barvou, patrné na míle daleko. a bude to neopravitelné. Zapomeňte mu po letech dát „černou lázeň“, protože v praxi vás to bude stát víc než samotné hodinky.

Vydání Apple Watch

Je to spíše luxusní produkt než technologické zařízení. Hodně z těchto hodinek Apple bylo vyrobeno ze slitiny zlata, což naznačuje, že Apple „vymyslí“ novou slitinu, díky níž bude odolnější. Ve skutečnosti je to 18 karátové zlato, tedy alespoň 75% zlata. Zbývajících 25% jsou materiály, které vytvrzují, obarvují nebo usnadňují zpracování kovů. Zlato sdílí s hliníkem, že jde o měkký kov, takže se může snadno poškodit. Ale na rozdíl od hliníku, zlato může snadno opravit zkušený klenotník / hodinář a výsledek bude perfektní.

Jeden problém čeká, co se stane s řemínky. Nevíme, zda lze přezky se zlatou barvou snadno sejmout.. Mělo by to být tak, protože kožené řemínky mají průměrnou životnost 2 nebo 3 roky, v závislosti na použití a údržbě majitele. Apple si možná vzal staré řemínky a představil nové s vestavěnými sponami. Nemyslím si, že někdo, kdo utratí více než 10 000 EUR za hodinu, si myslí, že je dobrý nápad zbavit se zlatého řemínku.