Počítač

Jak oživit váš starý MacBook Pro

V roce 2010 jsem si koupil svůj druhý notebook Apple. MacBook Pro 13 ”, dodnes jsem stále v provozu a plně funkční. Jako první den? Poté, co jsem s ním strávil více než 6 let, to nemohu definitivně potvrdit kvůli nedostatku paměti, ale mohu potvrdit, že s nedávnými změnami je zkušenost i nadále velmi uspokojivá.

Jaká dvě důležitá rozhodnutí jsem udělal, když na to přišlo oživit můj starý MacBook Pro? Vyměňte již pomalý pevný disk, který jsem získal před třemi lety, odstraněním externího pevného disku; a vyměňte původní baterii za jinou baterii, aniž byste za sebou měli nespočet nabíjecích cyklů. Samozřejmě jsem si mohl koupit nový Mac, ale se dvěma novými komponentami investice nepřesahuje 250 eur.

Je také pravda, že obnovení továrního nastavení vašeho MacBooku může vašemu notebooku vdechnout nový život. Jak na to, se můžete dozvědět v našem článku o tom, jak formátovat Mac od začátku.

Kingston UV400, jednotka SSD pro zrychlení procesů

Když došlo k chybě dva roky poté, co jsem koupil svůj MacBook Pro, musel jsem vyměnit otlučený pevný disk, protože počítač byl v době „katastrofy“ zapnutý: tradiční paměťové jednotky používají talíř a čtecí špendlík v širším slova smyslu.

Před létem, s využitím testování některých produktů, jsem se rozhodl zkusit štěstí vyměnit tradiční SATA disk za SSD, konkrétně za pevný disk SSD. Volba byla snadná, vybral jsem si jeden z produktů v katalogu mé oblíbené značky doplňků, Kingston: Rozhodl jsem se 480 GB UV400slibně dobrý výkon na papíře.

Obtížný vyměňte úložnou jednotku Můj MacBook Pro není na mém počítači 2010, stačí odšroubovat kovovou základnu a pamatovat si, kam každý ze šroubů jde (některé v různých velikostech) a při výměně disků buďte opatrní.

Samozřejmě je důležité jednat klidně, zabránit tomu, aby kovové součásti byly vystaveny statické elektřině nebo magnetizaci, a netřít nebo nepoškrábat jakýkoli vnitřní povrch různými elektronickými součástmi. Ve skutečnosti jste hotovi během několika minut proces výměny a můžete přeinstalovat operační systém.

S Kingston SSD Můj MacBook Pro 13 z roku 2010 neobnovil svoji „mládí“, ale operační systém a procesy létají. A mohu to porovnat se změnou ze dne na den. „Proč jsem to ještě neudělal?“ Je to otázka, kterou jsem si několikrát položil ve stejný den, kdy jsem prováděl výměnu disků.

Bez ohledu na to, jak starý je šestiletý počítač, úpravy videa mají větší smysl než kdy dříve. Tyto Výhody používání SSD Namísto tradičního pevného disku, kde se spuštění MacBooku Pro trvá méně než 30 sekund od okamžiku, kdy stisknu tlačítko na úvodní obrazovce (včetně přihlašovacího hesla).

Z technického hlediska by Kingston UV400 měl dosahovat až 550 MB / s při čtení dat a Zapisujte data až do 500 MB / s. Limity přenosu dat jsou samozřejmě diktovány vlastním hardwarem zařízení a samozřejmě výsledky na mém MacBooku Pro z roku 2010 nebudou stejné jako na MacBooku Pro poslední generace: můj počítač má rozhraní SATA II 3 Gb / s.

Baterie Newetech NuPower 65 W / hod

Druhou změnou, kterou jsem musel udělat, abych prodloužil životnost svého MacBooku Pro 13 (model A1278), bylo samozřejmě vyměnit původní baterii. Dostupné možnosti? Rozhodl jsem se pro baterii Autor: NuPower NewertechJelikož se jedná o jednu z doporučených možností pro hodnocení výkonu „neoficiálního“ řešení Apple.

Stejně jako u pevného disku nevyžaduje výměna baterie žádné potíže, ale musíte jednat opatrně, klidně a bez namáhání pohybů. Jaké překvapení jste neočekávali v prodejním balíčku baterií Newertech? Dva pevné šroubovákyBuď odstraňte kovovou základnu MacBooku, nebo odstraňte šrouby, kterými je baterie uvnitř produktu zajištěna.

Nějaké jiné podrobnosti než značka? Otevřete krabici a najdete podrobnou kartu s vysvětlením, co dělat. vyměňte bateriia dokonce se doporučuje webová stránka, která podrobně popisuje způsob kalibrace: to zaručuje maximální kapacitu a nejdelší možnou dobu používání.

Co využít čas Bude baterie Newertech poskytována v MacBooku Pro 13 z roku 2010? Jako vždy to bude záviset na aktivitě, na kterou každý počítač uvede, a na úrovni jasu obrazovky. Neexistuje žádná přesná hodnota, ale řekl bych, že při osobním použití jsem ztrojnásobil autonomii své šestileté baterie.

S úrovní jasu na 75% kapacity a připojením k síti Wi-Fi jsou to dvě velmi jednoduchá měření prováděná při provádění každodenních úkolů:

  • Přehrajte film Období 90 minut, kdy obraz pokrýval celkem 12,2 “/ 13,3”, odstranilo 30% autonomie.
  • Práce na online článku Odebrali jste 20% zbývající kapacity baterie po dobu 60 minut.

Pravda je i spokojeni s výhodami a chování baterie Newertech mi poskytne veškerou potřebnou denní dobu použití, zejména pro jednoduché novinářské úkoly a některé úpravy fotografií.

Závěrečné hodnocení

Chcete si koupit nový MacBook nebo vyměnit klíčové komponenty, abyste prodloužili jeho životnost? Je zřejmé, že jsem se rozhodl počkat na nový počítač, protože počáteční cena nových generických byla 1699 eur: Neměli byste investovat více než 250 eur s výměnou pevného disku a baterie, což je významná úspora.

Jistě oživit nebo ne starý Macbook pro Současně stav pouzdra, připojení, klávesnice, dotyková podložka mezi ostatními. Alespoň můj počítač je velmi dobře udržovaný a nemá co říci, že v krátkodobém horizontu selže – nejhorším scénářem může být držení Kingston SSD, který lze použít na novém MacBooku nebo jako externí přídavnou jednotku.

Něco je jasné Sázejte na počítač Apple Je to záruka, že jej můžete používat po mnoho let a jeho výkon bude méně ovlivněn než u jiných podobných produktů s operačním systémem Microsoft Windows.

Můžete navštívit online obchod Amazon a koupit 480 GB Kingston UV400.

Back to top button

Annonsblockerare upptäckt

Du måste ta bort AD BLOCKER för att fortsätta använda vår webbplats TACK