Jak pořídit snímek obrazovky s Android Wear?

Pokud jste uživatelem chytrých hodinek pro Android a dáváte si ruce na hlavu, protože nevíte, jak pořídit snímek obrazovky, mám řešení. To lze provést opravdu jednoduše, díky aktualizaci z Android Wear na Lollipop. Vysvětlíme jak!

AndroidPIT LG G Watch R 11

Vysvětlíme, jak pořizovat snímky obrazovky s Android Wear! / © ANDROIDPIT

Dříve jsme museli počítač pořizovat screenshoty, instalovat Android SDK a aplikovat na ADB, pro mnohé to může znít jako čínština. Nyní s příchodem Lollipopu postupujte podle těchto jednoduchých kroků.

POZNÁMKA: Aby tento proces fungoval, musí být vaše chytré hodinky Android aktualizovány na Android Lollipop. Můžeš zkontrolovat Nastavení -> O aplikaci. Pokud nemáte Android 5.0 nebo vyšší verzi, můžete zjistit, zda jsou nějaké aktualizace k dispozici, pomocí „Aktualizace systému“.

  1. Na smartphonu nebo tabletu s Androidem připojeným k hodinkám nezapomeňte povolit „Možnosti vývoje“. Pokud nejsou povoleny, přejděte na: Nastavení -> O telefonu a asi sedmkrát klikněte na „Sestavit číslo“. Když se vrátíte zpět do „Nastavení“, uvidíte tuto novou možnost „O telefonu“.
  2. Otevřete aplikaci Android Wear.
  3. Přejděte do nabídky (tři tečky vpravo nahoře).
  4. Vyberte možnost „Vytvořit nositelný snímek obrazovky“.

To je úlovek, který mám! Jak vidíte, vrchol není úplně v pořádku. / © ANDROIDPIT

Dobře! Už víte, že s vašimi chytrými hodinkami můžete dělat něco jiného. Je třeba poznamenat, že při prvním zajetí vás požádá o svolení, ale poté, co jej udělíte, přijme zajetí přímo. Také nevím proč, screenshoty se neukládají do telefonu, ale budeme je muset okamžitě odeslat nebo sdílet. Chcete-li to provést, jednoduše klikněte na oznámení v oznamovací liště a vyberte své oblíbené písmo. Pokud tak neučiníme, snímek obrazovky bude odstraněn.

Znali jste tuto metodu? Víte o nějakých možnostech záznamu zachycených do telefonu?