Jak používat „Continuity“ na nekompatibilním starém Macu

Kontinuita je v koruně macOS bezprecedentní klenot. Tato funkce, která byla poprvé představena v roce 2014 vydáním systému Mac OS X 10.10 Yosemite a iOS 8, byla navržena speciálně pro kombinaci zařízení iPhone, iPad a Mac.

S nástrojem „Kontinuita“ můžete na svém počítači Mac přijímat telefonní hovory, bezdrátově sdílet soubory, vytvářet okamžitý přístupový bod a pomocí funkce Handoff přepínat mezi aplikacemi pro Mac a iOS a plynule se pohybovat z místa, kde jste.

I když je to skvělé pro mnoho uživatelů, ti, kteří si koupili Mac v roce 2011 nebo dříve, zjistí, že k novým funkcím nebudou mít přístup.

Je pravda, že jakýkoli Mac lze použít k uskutečňování a přijímání telefonních hovorů z modelů iPhone 4s, iPad 4, iPad mini nebo novějších, ale pro pokročilejší funkce Apple zatáhl závěsy.

Pokud jste však technicky zdatní a chcete udělat nějakou práci (a pokračujete ve čtení tohoto článku), existuje naděje, že tato omezení překonáte.

Proč starší zařízení Apple nemohou používat funkce jako Handoff nebo Instant Hotspot?

Počítače Mac a iOS prodané před rokem 2012 používají starší typ Bluetooth, zatímco novější zařízení mají čipy Bluetooth 4.0 LE (LE znamená Low Energy nebo Low Energy).

Starší čipy po připojení neustále vybíjí baterii, ale Bluetooth 4.0 LE, například sdílení souborů, telefonování atd. Když se používá, spotřebovává značné množství energie.

Přenos vyžaduje poměrně konzistentní spojení mezi počítači Mac a iPhony nebo iPady, takže starším zařízením se rychle zobrazí vybití baterie, pokud se pokusí tuto funkci použít. Je to trochu depresivní, pokud váš Mac stále běží perfektně, ale naštěstí existuje způsob, jak oklamat systém.

Co potřebujete k přidání „kontinuity“ do svého Macu

První věcí je přidat do vašeho zařízení podporu Bluetooth s nízkou energií. Toho lze dosáhnout připojením Bluetooth USB dongle nebo upgradem karty AirPort Extreme ve vašem Macu. Doporučujeme první, protože je lépe viditelný a nestojí moc.

Můžeš koupit hardwarové klíče Bluetooth 4.0, například Asus BT400, který je dobře známý pro svou úlohu „kontinuity“ 14,99 € na Amazonu.

Existují i ​​další hardwarové klíče kompatibilní, testovali jsme v minulosti GMYLE Bluetooth adaptér 15,98 €nebo model IOGEAR GBU521 za 29,58 €.

Druhým krokem je použití opravy software „Nástroj pro povolení kontinuity“ v systému. Většina, ne-li všechny, starší modely Mac podporuje CAT s přidáním USB Bluetooth dongle.

V době psaní tohoto článku oprava pracuje s grafikou (vytvořenou vývojáři CAT) a modely zobrazenými v níže uvedeném seznamu.

  • MacBook Air: modely z konce roku 2010 a novější
  • Mac Mini: Pozdní 2009 a novější
  • MacBook: Modely z konce roku 2008
  • MacBook Pro 13in: modely z poloviny roku 2009 a novější
  • 15palcový MacBook Pro: konec roku 2008 a novější
  • MacBook Pro 17in: modely z počátku roku 2009 a novější
  • Mac Pro: modely z počátku roku 2009 a novější
  • iMac: modely z konce roku 2009 a novější

Pokud si nejste jisti, který Mac máte, Kliknutím sem si přečtete náš článek, kde vysvětlíme, jak se učit.

Na počítačích Mac Pro a Mid 2007 z počátku roku 2008 je možné povolit funkci „Continuity“, vyžaduje však upgrade AirPort Extreme, protože Bluetooth USB klíče nebudou fungovat.

Máme však dobrou zprávu, pokud máte MacBook Air nebo Mac mini od poloviny roku 2011. Oba by měli po použití opravy pracovat s „Kontinuitou“ a a hardwarový klíč USB Bluetooth nebo nová karta AirPort Extreme.

KOČKA; Funguje s macOS 10.10 (Yosemite), 10.11 (El Capitan) a také 10.12 (Sierra). Viděli jsme, jak uživatelé úspěšně implementují tyto kroky v 10.13 (High Sierra), ale zatím to nedoporučujeme zkoušet, protože při přechodu na 10.14 (Mojave) se věci stávají nebezpečnými.

Varování před pokračováním

Co potřebujete, aby fungoval nástroj „Continuity Enablement“ zaseknout některé systémové soubory a také deaktivovat podepisování ovladačů. Jinými slovy, celková úroveň zabezpečení vašeho Macu mírně poklesne.

To je určitě menší problém a cena, kterou stojí za to zaplatit vzhledem k pokročilým funkcím, které získáte na oplátku, ale je třeba s nimi počítat.

Existuje také skutečnost, že budete muset znovu podat žádost. zaseknout Kdykoli aktualizujete macOS, měli byste se také ujistit, že máte vždy nejnovější verzi nástroje „Continuity Activation“. (Druhá není tak obtížná, protože software naposledy aktualizováno v roce 2016).

Instalace nástroje „Continuity Enablement“

Začněte vytvořením zálohování stroje času, Jestli je to možné. Poté si opravu stáhněte z webu Nástroj „Continuity Enablement“ kliknutím na tento odkaz.

Otevřete soubor aktivačního nástroje a klikněte pravým tlačítkem na ikonu nástroje Continuity Activation (oranžový kruh), v zobrazené nabídce vyberte možnost Otevřít. Okamžitě budete vyzváni k zadání přihlašovacího hesla.

Otevře se dvě okna příkazového řádku, z nichž jedno provádí řadu ovládacích prvků a řadu akcí na pozadí. Nebojte se, toto lze ignorovat ve prospěch druhého okna, které nabízí možnosti nastavení. Vyberte toto a stiskněte klávesu „1“ na klávesnici a aktivuje se „Kontinuita“.

Na výzvu vložte Bluetooth USB klíč nebo jej vyjměte a znovu vložte, pokud je již připojen. Opět proběhnou kontroly a postupy na pozadí a po několika okamžicích budete vyzváni k restartování počítače Mac opětovným výběrem okna a stisknutím libovolné klávesy.

Pokud nastanou problémy, budete o nich informováni a o tom, co můžete udělat pro nápravu situace.

Konfigurace nástroje umožňující kontinuitu

Když se váš Mac restartuje, otevřete „Předvolby systému“, klikněte na „Obecné“ a zaškrtněte políčko „Povolit přenos mezi tímto Macem a vašimi zařízeními iCloud“. Na každém ze svých zařízení iOS otevřete aplikaci „Nastavení“, klepněte na „Obecné> Předání a doporučené aplikace“ a poté zapněte přepínač společně s Předáním.

Aby funkce „Continuity“ fungovala, musíte být přihlášeni ke stejnému účtu iCloud na svých zařízeních Mac a iOS.

Pokud budete mít štěstí, vše bude fungovat hned. Otevřete stránku v Safari na zařízení iOS a otestujte migraci aplikace. Měl by se objevit jen nalevo od mola.

Zkuste to jiným způsobem: Otevřete webovou stránku v Safari a zobrazí se jako ikona vlevo dole na uzamčené obrazovce zařízení iOS (stačí přetáhnout nahoru) nebo nalevo od přepínače aplikací, který se zobrazí, když na něj dvakrát kliknete. ‘Tlačítko Start.

Pokud to nefunguje, odhlaste se z iCloudu na svých zařízeních Mac a iOS a poté se znovu přihlaste. Zkuste také vše restartovat.

V našich testech migrace aplikací ze systému iOS na Mac fungovala hned, ale přechod do systému Mac na iOS začal trvat několik hodin. Buď trpělivý! Měli jsme potíže s tím, aby jakákoli aplikace iWork (Stránky, Čísla a Keynote) pracovala konzistentně přes Handoff, ale jiní hlásí podobné problémy, i když jejich Macy ‘Kontinuita’ plně podporuje.

Mějte na paměti, že Bluetooth USB klíč musí vždy zůstat připojený k vašemu Macu, aby fungovala funkce „Continuity“.

Odebrat CAT

Ponechte si na svém pevném disku nástroj „Continuity Enablement“ a neodstraňujte složky „KextsBackupAfterPatch“ nebo „KextsBackupBeforePatch“, které vytvořil ve složce „Users“.

Pokud máte potíže s tím, že váš adaptér Wifii nebyl rozpoznán, můžete se rozhodnout opravu odinstalovat.

Chcete-li počítač obnovit do původního stavu, spusťte nástroj znovu a tentokrát zvolte možnost Odinstalovat. Po zobrazení výzvy restartujte.