contador de visitas gratis Skip to content

Jak převést web na PDF pomocí zařízení iPhone nebo iPad

Po příchodu iOS 9 je na našem iPhonu nebo iPadu mnoho nových funkcí. Jednou z nejméně známých je možnost převodu webových stránek na dokumenty PDF přímo ze smartphonu nebo tabletu se systémem iOS.

S tím nová funkce iOS 9„K provedení tohoto úkolu již nebudeme potřebovat aplikace třetích stran, nemusíme přenášet dokumenty z PC do iPadu nebo iPhonu nebo naopak.

PDF

V tomto krátkém tutoriálu pro iPad a iPhone vám ukážeme jak převádět webové stránky na dokumenty PDV několika snadných krocích F. Připojíte se k nám?

Převeďte web na PDF z iPhone a iPadu

Převod webu na PDF je opravdu snadný díky novému rozšíření pro sdílení v akční nabídce Safari. Budete muset postupovat pouze podle těchto kroků:

jeden. Otevřete Safari na iPhonu nebo iPadu.

dva. Zadejte libovolnou webovou stránku, kterou chcete uložit jako PDF.

3. Klikněte na tlačítko akce Safari.

Čtyři. Vyberte možnost Uložit PDF do iBooks.

5. Stránka bude automaticky převedena na dokument PDF a lze ji použít v aplikaci Apple iBooks.

Pokud nemůžete najít tlačítko Uložit PDF do iBooks, hledejte dál na pravém panelu nebo kliknutím na „Více“ povolte, aby se tato funkce zobrazovala v této nabídce.

Převádějte webové stránky na dokumenty PDF k dispozici pouze pro iOS 9a v jiných aplikacích třetích stran jej nenajdeme. Nejlepší ze všeho je, a jak nám řekli lidé z iDownloadblogu, Apple vám nedovolí měnit způsob vytváření, komprimování nebo ukládání souborů PDF.

Exportujte fotografie jako dokumenty PDF

Kromě nového rozšíření nabídky Safari vám Apple také umožňuje ukládat obsah jako PDF v aplikaci Fotografie. Postup je v zásadě stejný.

jeden. Otevřete fotografii, kterou chcete uložit jako PDF.

dva. V nabídce sdílení vyberte možnost „Uložit PDF do iBooků“.

Fotografie 11-13-15 13 37 32

Je to tak snadné! Převod webových stránek a fotografií do PDF je díky iOS 9 snadnější než kdy dříve. Tato funkce může být velmi užitečná při tisku informací nebo přenosu dokumentů prostřednictvím e-mailu, ve zprávách a při jejich úpravách v jiných aplikacích, jako je GoodReader nebo Skitch.

Doufáme, že vám tento malý návod pomohl, pokud máte nějaké dotazy, můžete je s námi sdílet v sekci komentářů ve spodní části tohoto článku.