Počítač

Jak prodat starý iPhone

Chcete prodat svůj starý iPhone pro tuto možnost? Kupujete si jeden z nových iPhone 11? Pokud ano, pravděpodobně budete chtít vědět, kolik vám dají, než prodají váš starý iPhone na trhu z druhé ruky nebo jej předají, abyste získali slevu na nový nákup.

V tomto příspěvku se podíváme na některé z možností prodeje iPhone, které vám poskytnou představu o množství peněz, které můžete získat z prodeje starého iPhone. Poskytujeme také několik tipů, jak připravit váš iPhone na prodej.

Nakonec jsme hovořili o způsobech recyklace starého iPhone. Nepochybně je skvělý nápad přijmout opatření ve prospěch životního prostředí a získat tak při nákupu nového iPhonu nějakou slevu.

Podívejte se také na toto 2019 nový průvodce nakupováním iPhone.

Připravte svůj iPhone na prodej

Než přejdete k prodeji vašeho iPhone, měli byste se ujistit, že odstraníte vše, co je v něm uloženo, abyste zabránili jeho kupujícímu v přístupu k vašim soukromým datům nebo určitým aplikacím. Oceňujte skutečnost, že to může vést k podvodu nebo krádeži identity.

Čištění zařízení Apple je poměrně jednoduchý proces, který vysvětlujeme v našem článku. obnovit tovární nastavení zařízení iPhone nebo iPad.

I když si myslíte, že samotná data zvyšují hodnotu zařízení, doporučujeme vám, abyste za žádných okolností neriskovali prodej svého iPhone s neporušenými daty.

Vyskytly se případy, kdy byla hra Flappy Bird odstraněna z obchodu s aplikacemi pro iOS v roce 2014 a uživatelé začali prodávat starší iPhony za vyšší ceny na eBay a oznamovali, že si hru nainstalovali.)

Aplikace nebo hra může vypadat jako nevinný software, který nelze zneužít, ale bude propojen a přidružen k vašemu účtu Apple; to se může stát důležitým nástrojem chytrého hackera pro přístup k vašim datům.

Budete také chtít dát dohromady všechny kabely, nabíječky, pouzdra a příslušenství, které pro iPhone máte. Nezapomeňte konkrétně zmínit, s čím iPhone přišel, pokud jde o kabely a balení. Pokud prodáváte na eBay. Vše se shromažďuje v době prodeje.

Nejlepší místa k prodeji iPhone

V tomto okamžiku, jak se očekávalo, čím lépe zacházíte se svým iPhone, tím vyšší cenu můžete získat z jeho prodeje. Nádherné fotografie zveřejněné na obchodních portálech nám umožní kontaktovat více lidí.

Měli byste vědět, že jste Apple také nabízí program s názvem „Swap“ To povzbuzuje vaše staré zařízení k doručení výměnou za dárkovou kartu z Apple Store pro váš další nákup. Stojí až 350 EUR.

Výhodou těchto programů renovace je, že můžete také financovat nákup svého nového modelu s nabídkou na základě předchozího povolení od Banco Cetelem, pokud si jej koupíte ve Španělsku.

V případě, že iPhone již není cenný, společnost Apple také slibuje, že jej bezplatně recykluje. Model nebo stav produktu nejsou důležité, aby bylo možné správně sledovat procesy recyklace s ohledem na životní prostředí.

Pokud se rozhodnete odvézt svůj starý iPhone do oficiálního obchodu Apple, obecným postupem je zkontrolovat oprávněné pracovníky obchodu, aby vám poskytli hodnocení na základě modelu, věku, specifikací a stavu iPhonu.

Pokud se jej rozhodnete použít, obdržíte od Apple Store dárkovou kartu k zakoupení nového modelu.

V čem je na prodej online Je možné zvolit dvě různé metody. Na jedné straně najdete podobné platformy nebo umístění. Wallapop, Milanuncios, Použitá jablka nebo Přesný Můžete oznámit prodej svého iPhonu, aby vás ostatní mohli soukromě kontaktovat.

Druhou metodou je přístup na stránky nákupu a prodeje tak, jak jsou. Pouzdro CeXPoté, co provedete ocenění vašeho zařízení, máte dvě možnosti. Na jedné straně si vezměte oceněné peníze nebo je použijte na nákup použitého produktu, pro který máte příznivější podmínky.

Jsou místa jako Místo pro iPhone U konkrétního modelu iPhone může kupující rychle zkontrolovat různé ceny produktu v závislosti na situaci.

Například pokud si chcete koupit nový iPhone SE, zobrazí se v pěti různých kategoriích z kategorie „Užitečné“ jako nejlevnější možnost od 160 EUR, Až ‘Nádherná’, která stojí až 239 EUR. Máte mezi sebou vynikající, privilegovaný a dobrý dosah.

Kolik stojí váš starý iPhone?

Cena, za kterou můžete prodat použitý iPhone, závisí na modelu, který vlastníte, a na tom, kde jej prodáváte. Obecně platí, že více peněz získáte ze soukromého prodeje, poté z obchodu nebo ze služby, kde poskytují novému kupujícímu jistou záruku.

V těchto případech můžete získat větší částku:

  • Nový iPhone
  • Model Plus nebo Max (oproti menšímu telefonu stejné generace)
  • Vysoká kapacita. 256 GB a větší modely jsou dodávány ve zkráceném provedení místo 16 GB nebo 64 GB.
  • Telefon bez povrchového poškození
  • V oficiálním obchodě byl vyměněn iPhone s baterií

Originální iPhone (1. generace)

Obecně řečeno, smartphone starší než deset let se neoplatí prodávat, ale původní iPhone má nostalgický faktor, který nelze srovnat s pozdějšími modely.

Zdá se však, že Apple je velmi v souladu s touto zásadou, protože pokud zadáte odkaz na iPhone první generace, společnost odpoví zprávou „hodnota bez dalšího prodeje“. V těchto případech je nejlepší hledat Je sběratelem na eBay.

iPhone 3G a 3GS

IPhone 3G a 3GS bohužel sdílejí stárnutí původního iPhone, takže to nemohou vynahradit faktorem nostalgie. Za svůj prodej stěží vydělají nějaké peníze.

iPhone 4 a iPhone 4s

I iPhone 4 je příliš starý na to, aby byl atraktivní pro většinu kupujících. Obchody jako GAME nabízejí výměnu iPhone 4s za iPhone 4 pouze 30 € (v dobrém stavu). Nejvyšší nabídky CEX Nakupují pouze za 22 € (v hotovosti) nebo 32 € (kupón).

iPhone 5 a iPhone 5s

Jak iPhone 5, tak i iPhone 5s začínají mít na trhu z druhé ruky určitou hodnotu, jak vidíme na Wallapop, kde nám jednoduché ověření umožňuje ověřit. počáteční cena kolem 50 €, nebo 100 EUR ve druhém případě pro modely ve velmi dobrém stavu.

iPhone 6 a iPhone 6 Plus

Nabídka je zde obrovská a četná, takže váš iPhone 6 nebo iPhone 6 Plus musí být ve skvělé kondici, pokud chcete získat nějakou hodnotu navíc. U iPhone 6 Plus můžete v dobrém stavu získat až 200 EUR, v zásadě nedosáhne 150 EUR.

iPhone 6s a 6s Plus

Modely se 16 GB základní paměti jsou velmi nízké, takže můžete získat mezi 130 € a 190 €. Fotoaparátkapacita zkreslení je vyšší, s tím můžete zvýšit částku na více než 200 EUR.

iPhone 7 a iPhone 7 Plus

Každý ví, že produkty Apple mají tendenci udržovat vysokou hodnotu, a to neméně u zde zmíněných modelů. Mezi předchozí generací a touto generací je obrovský skok vpřed, kde fotografie udělala velmi kvalitní skok vpřed.

Ceny použitého iPhonu 7 s 32 GB jsou 275 EUR, zatímco ceny iPhone 7 Plus se stejnou úložnou kapacitou jsou o 100 EUR vyšší, než je uvedeno, dosahuje téměř 400 EUR.

iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X

Chaos u Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X je ještě důležitější. Pokud je váš iPhone jedním z těchto modelů, můžete si ho pořídit až za 700 EUR, pokud se o něj postaráte a přinesete ho s sebou se všemi doplňky a krabicí.

Jak recyklovat starý iPhone

Uplynuly téměř tři roky od uvedení iPhone SE, kde Apple strávil spoustu času rozhovory o recyklačních programech a zejména o použití nového robotického systému s názvem Liam k demontáži a usnadnění starých telefonů. demontáž součástí.

O několik let později byl Liam nahrazen Daisy, která v podstatě dělala totéž, ale byla kompatibilní s novou generací modelů iPhone. To bylo oznámeno během uvedení Apple iPhone XS na trh v září loňského roku.

Apple se zavazuje recyklovat každé zařízení, které vyprodukuje, pokud ho uživatel přinese do obchodu Apple. Nemusí být označeny značkou Apple – společnost bude odpovědně a bezplatně zlikvidovat „stará elektronická zařízení, jako jsou smartphony, tablety, počítače nebo baterie“.

Je zřejmé, že tato nabídka bude mít výjimky, a pokud si nejste jisti, doporučujeme vám prohledat obchod před instalací velkého vybavení na web, zejména pokud je váš produkt velkého objemu. Už ho nebudete chtít přestěhovat domů.

U některých modelů iPhone (stejně jako iPad a Mac) nabízí Apple dárkový certifikát, takže můžete při příštím nákupu ušetřit nějaké peníze. To platí pro iPhone 4 a novější.

Pokud tedy máte originální iPhone, iPhone 3G nebo iPhone 3GS, Apple vaše zařízení recykluje, ale nenabídne peníze s pobídkou, že je budete muset na oplátku vzít osobně do obchodu Apple.

I když jsme již objasnili, že gadgety té doby vám nedovolí vydělat mnoho peněz z prodeje na trhu z druhé ruky, pokud nejsou v perfektním stavu, možná je můžete dát příbuznému nebo jim dát druhý život jako hráče. hudba nebo podobně.

Zde můžete zkusit dotaz Pokud je váš iPhone kompatibilní s nejnovějšími verzemi iOS 12a pokud uvidíte nějaké opravdu významné vylepšení výkonu.

Back to top button

Annonsblockerare upptäckt

Du måste ta bort AD BLOCKER för att fortsätta använda vår webbplats TACK