Jak psát poznámky z uzamčené obrazovky iPhonu nebo iPadu

V posledních letech jsme viděli, jak Apple postupuje zlepšení výkonu některých všudypřítomných aplikacíale zdálo se, že je Apple opustil. Zřejmým příkladem je aplikace Notes, Mail, Reminders … Ale samozřejmě Notes je ten, kdo získá nejvíce funkcí.

Díky aplikaci Poznámky můžeme na iPadu vytvářet nákupní seznamy, dělat si poznámky prstem nebo Apple Pencil, přidávat obrázky do poznámek, označovat poznámky jako oblíbené, vytvářet sloupce… Viděli jsme také, jak byla uzamčená obrazovka díky Control Center rozšířena její funkčnost. V tomto článku vám ukážeme Jak vytvořit poznámku ze zamykací obrazovky iPhonu nebo iPadu.

Apple nám již několik let umožňuje přidávat zástupce aplikací nebo funkcí, které používáme nejčastěji. Z řídicího centra nemůžeme jen zapnout baterku, přidat alarm nebo přistupovat ke kameřeale můžeme také přistupovat k aplikaci Home pro ovládání připojených zařízení, umožnit nízkou spotřebu, zaznamenávat obrazovku našeho terminálu, skenovat QR kód, aktivovat funkci Lupa, přidávat hlasové poznámky, skenovat dokumenty … poznámky nebo k nim přistupovat.

Přístup k aplikaci Notes ze zamčené obrazovky

  • Nejprve jdeme nahoru Nastavení.
  • Přistupujeme k němu prostřednictvím nastavení Kontrolní centrum a klikněte Přizpůsobit.
  • Pak prostě musíme Klikněte na znaménko + Poznámky v části Další ovládací prvky se začnou zobrazovat v Ovládacím centru.
  • Od této chvíle bez odemykání iPhonu nebo iPadu Napište poznámku v aplikaci Poznámky