Jak rootnout Motorola Moto G

Moto G je mnohem víc než jen zařízení, je to řada 4 generací, které mnoho uživatelů nepřestává uspokojovat. Zde najdete podrobný způsob kontroly firmwaru (bootloader, obnovení a root) vašeho Moto G, od Moto 2013 od 2013 po 2016 Moto G4 Plus, bez ohledu na jeho generaci.

Varování: Změna softwaru smartphonu může narušit integritu zařízení a také způsobit ztrátu dat. Při odemykání bootloaderu se zařízení resetuje na tovární nastavení, takže přijdeme o všechny informace a aplikace obsažené v zařízení. Důrazně doporučujeme, abyste si před začátkem zálohovali svá data a aplikace. Tyto procesy nejsou zaručeny, proto postupujte na vlastní riziko.

U všech modelů Moto G je nutné postupovat stejným způsobem:

AndroidPIT Throwback čtvrtek motog 2013 camila rinaldi 1

Převezměte kontrolu nad svým Moto G / © NextPit

Odemkněte zavaděč Moto G

Toto je první a nezbytný krok pro všechny generace Moto G. Než začneme, je čas zálohovat vaše data.

Odemknutím bootloaderu přijdete o záruku a všechna data uložená v Moto G.

Motorola umožňuje uživatelům odemknout bootloader požadující prostřednictvím oficiálního webu společnosti Motorola (v angličtině). Chcete-li odemknout bootloader na Moto G, musíme postupovat podle několika kroků:

 • Nejprve potřebujeme, aby bylo ID Motorola přidruženo k našemu účtu Gmail, u kterého jsme se zaregistrovali u Moto G. Zadejte své Motorola ID pro potvrzení Nastavení> Motorola ID a vyberte svůj účet Gmail. Na počítači se nebudeme registrovat na webových stránkách společnosti Motorola (odkaz v předchozím odstavci), abychom mohli požadovat odemčení.
 • Povolit ladění USB na Moto G uvnitř Nastavení> Možnosti vývojáře> Ladění USB (Chcete-li povolit možnosti vývojáře, přejděte na: Nastavení> Informace o zařízení a stiskněte několikrát za sebou Číslo sestavení).
 • Budeme potřebovat pomoc počítače, kde musíme pro celý proces nainstalovat ADB a Fastboot. Potřebujete také ovladače USB Motorola.
 • Nyní připojíme zařízení k počítači v režimu bootloaderu, což lze provést dvěma způsoby:
  • 1- Připojte zapnuté zařízení k počítači a přijměte důvěru počítače v Moto G. V počítači otevřete příkazové okno ve složce obsahující ADB a Fastbot (hovno + pravé tlačítko myši na prázdném místě složky a vyberte „Otevřít příkazové okno zde“). Nyní zadáme „zařízení adb“, abychom ověřili, že je zařízení správně připojeno, a to tak, že na dalším řádku vezmeme číslo připojení. Nyní zadejte ‘adb reboot-bootloader’ pro restart v bootloaderu.
  • 2- Vypněte zařízení. Zapněte jej podržením tlačítka napájení a tlačítka dolů na několik sekund. Nyní jej můžeme připojit k USB kabelu.
 • V příkazovém okně v počítači (ve složce obsahující ADB a Fastbot vyberte místo prázdné složky hovno + pravé tlačítko myši a ‘Otevřete zde příkazové okno’):

fastboot zařízení

 • S tímto příkazem jsou uvedena zařízení Android připojená v režimu rychlého spuštění. Mělo by se objevit číslo představující naše Moto G.
 • S následujícím příkazem získáme kód požadující odemknutí na webu společnosti Motorola:

fastboot oem get_unlock_data

 • Vezmeme kód následujícím způsobem (toto je jen příklad, každé zařízení má jiný kód):

(bootloader) 0A40040192024205 # 4C4D3556313230 (bootloader) 30373731363031303332323239 # BD00 (bootloader) 8A672BA4746C2CE02328A2AC0C39F95 (bootloader) 1A3E5 # 1F532000000000000000000 (bootloader)

 • Zkopírujte řetězec čísel bez „(bootloader)“ a bez mezer, jednoduše zkopírujte alfanumerický řetězec do jednoho řádku. Nyní zadejte celé číslo na webových stránkách společnosti Motorola v bodě 6 a “Lze moje zařízení odemknout?”.

Zkopírujte řadu čísel z konzoly příkazů. © ANDROIDPIT

 • V dolní části stránky vyberte “Souhlasím” a pak „Požádat o odemknutí klíče“. Pokud vše půjde dobře, obdržíte e-mail s kódem pro odemčení bootloaderu. Zkopírujte kód a vraťte se do příkazového okna. Moto G musí zůstat připojené k počítači. Zadejte následující příkaz:

fastboot oem unlock [Introducir código aquí]

zavaděč motog 2

Takto to uvidíte na svém počítači. © NextPit

 • Nyní odemčeno! Vaše Moto G se resetuje na tovární nastavení a automaticky se restartuje. Nyní se při každém zapnutí zařízení zobrazí následující obrázek:

Odemkli jsme bootloader. / © Motorola

Nainstalujte si vlastní zotavení na Moto G

Jakmile je bootloader odemčen, můžeme do zařízení nainstalovat nový software. Aby to bylo mnohem jednodušší, níže je nastavení vlastní obnovy pro pohodlné flashování oddílu s operačním systémem.

Naše doporučení je TWRP jako vlastní obnova pro Moto G. Budeme potřebovat nejnovější obnovu pro konkrétní model našeho zařízení:

Umístěte soubor, který jste právě stáhli, do složky, kde jsou nainstalovány ADB a Fastboot. Jak jsme vysvětlili v předchozí části, zařízení znovu připojíme v režimu zavaděče. Pokračujeme z konzoly:

 • Z příkazového okna v počítači (uvnitř složky obsahující ADB a Fastbot, hovno + pravé tlačítko myši na prázdné místo ve složce a vyberte „Otevřít příkazové okno zde“) zadáme následující příkaz:

fastboot zařízení

 • S tímto příkazem jsou uvedena zařízení Android připojená v režimu rychlého spuštění. Mělo by se objevit číslo představující naše Moto G.
 • Nyní zadáme příkaz s názvem souboru, který jsme stáhli, následovaný jeho příponou a vlastní obnovou:

fastboot flash zotavení twrp-[número de versión]-[nombre del modelo].img

 • Proces bude trvat několik sekund. Po dokončení restartujeme zařízení v režimu bootloaderu pomocí následujícího příkazu:

fastboot reboot-bootloader

 • Z bootloaderu si nyní můžeme vybrat vstup do zcela nové obnovy. Snižte hlasitost, vyberte možnost „Obnovení“, a hlasitost jednou zvyšte.

Root Moto G

Nyní, když jsme odemkli bootloader a nastavili vlastní obnovu, můžeme nainstalovat cokoli chceme na oddíl OS, root nebo nový vlastní rom. Zde se zaměříme na zakořenění.

Kořenový proces spočívá v získání oprávnění správce v našem zařízení. To znamená, že my i naše aplikace můžeme měnit všechny systémové soubory a shromažďovat všechny informace, které zadáváme do telefonu.

Vykořeníme soubor z obnovy, což zvýší oprávnění správce a nainstaluje aplikaci, aby zkontrolovala oprávnění správce, která dáváme aplikacím.

 • Stáhněte si nejnovější verzi flash souboru SuperSU z: ZIP> Nejnovější
 • Zkopírujte soubor do paměti zařízení. Můžete, i když je Moto G v režimu obnovení
 • Klikněte na tlačítko Instalovat
 • Vyhledejte soubor SuperSU v paměti telefonu, ze které jste zkopírovali -[versión]-[fecha].zip
 • Potažením šipky doprava potvrďte instalaci
 • Nyní klepnutím na „Restartovat systém“ restartujte rootované zařízení.
Kořen pro obnovení nastavení AndroidPIT

Obnova TWRP. / © NextPit

!! Gratulujeme !! Právě jste zakořenili Moto G. Na panelu aplikací nyní najdete aplikaci SuperSU. Pokud tomu stále nedůvěřujete, vždy se doporučujeme zkontrolovat pomocí aplikace Root Checker.

Kontrola kořenůNainstalujte si na Google Play

Máš problém? Jakékoli problémy, zanechat komentář a my vám pomůžeme.